*15η αγωνιστική

*H Αλ Φάιχα έχει να κερδίσει την Νταμάκ από το 2012, με τέσσερις ισοπαλίες και έξι ήττες από τότε, τρεις και δύο αντίστοιχα στην έδρα της.

*Δείτε όλες τις στοίχημα προτάσεις σήμερα στο Betarades.gr!

ΑΛ ΦΑΪΧΑ

Προηγούμενο ματς: Η Αλ Φάιχα κέρδισε 3-1 εντός έδρας την Αχάλ, ανοίγοντας το σκορ με πέναλτι του Ενουακάμε στο 19’, ενώ παρόλο που ισοφαρίστηκε από πέναλτι του Ταγκαϊέου στο 36’, ο Σακάλα στο 45’ και ο Μαντάς στο 74’ της χάρισαν τη νίκη.

Η Αλ Φάιχα κέρδισε και την Αχάλ από το Ουζμπεκιστάν με 3-1 εντός έδρας για το Τσάμπιονς Λιγκ Ασίας, αναπτερώνοντας κάποιες ελπίδες της για να συμμετάσχει στη φάση των “16” του θεσμού.

Αυτή ήταν η δεύτερη συνεχόμενη νίκη της, με την προηγούμενη να είναι η πρώτη στο πρωτάθλημα, έπειτα από έξι αγώνες που δεν είχε κερδίσει. Ειδικά στην έδρα της, κέρδισε τον πρώτο αγώνα πρωταθλήματος και από τότε έχει δύο ήττες και τέσσερις “λευκές” ισοπαλίες! Άλλωστε γενικώς είναι η ομάδα που λατρεύει τις ισοπαλίες, έχοντας τις περισσότερες στην κατηγορία.

Και μπορεί οριακά να είναι στο πρώτο μισό του βαθμολογικού πίνακα, αλλά από πλευράς βαθμών είναι πιο κοντά στη ζώνη του υποβιβασμού, στο +9 για την ακρίβεια, απ’ ότι στην πρώτη δυάδα, από την οποία βρίσκεται στο -15.

Αλ Φάιχα Στατιστικά

*7/10 over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της.

*7/10 G/G στα τελευταία παιχνίδια της

ΝΤΑΜΑΚ

Προηγούμενο ματς: Η Νταμάκ κέρδισε 4-2 εντός έδρας την Αμπχά, σε ένα παιχνίδι που προηγήθηκε 2-0, με δύο γκολ στα τελευταία λεπτά του ημιχρόνου, από τον Ενκούντου και τα δύο, στο 44’ και στο 45’ με πέναλτι. Στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα, αλλά ακόμη και έτσι, δέχθηκε δύο γκολ από 10 παίκτες, από αυτογκόλ του Μούνσι (65’) και από τον Αλ Σουντάνι (75’). Αλλά πάλεψε και πήρε τη νίκη με δύο τέρματα στις καθυστερήσεις, με πέναλτι του Ενκούντου και με τον Σισάι.

Η Νταμάκ κέρδισε με 4-2 εντός έδρας την Άμπχα, σε έναν αγώνα που έκανε τα εύκολα δύσκολα, αλλά τελικά πήρε τη νίκη με δύο γκολ στα τελευταία λεπτά.

Δείχνει σε πολύ καλή αγωνιστική κατάσταση, είναι αήττητη εδώ και πέντε αγώνες, με τρεις ισοπαλίες, αλλά έχει ηττηθεί μόνο από την Αλ Νασρ στα 10 τελευταία παιχνίδια της.

Είναι πάντα οριακά στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, διατηρώντας μία σημαντική απόσταση ασφαλείας του +5 από την ζώνη του υποβιβασμού, ενώ είναι στο -1 από τη σημερινή της αντίπαλο.