*Στον πρώτο γύρο: Αλ Ριάντ – Αλ Ακχντούντ 0-1

*4/5 over 2,5 στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

* Δείτε όλα τα προγνωστικά στοιχήματος σήμερα

ΑΛ ΑΚΧΝΤΟΥΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Αλ Ακχντούντ έχασε 3-1 εκτός έδρας από την Αλ Ταβόν, με δύο γκολ που δέχθηκε πολύ νωρίς, στο πρώτο δεκάλεπτο, από τους Μπάροου (7’), Άνταμ (10’). Μείωσε προσωρινά με τον Αλ Ρουμπάι στο 53’, αλλά όχι απλά δεν ισοφάρισε, δέχθηκε και τρίτο γκολ από τον Αλ Κουγουακίμπι στο 86’.

H Αλ Ακχντούντ έχασε ξανά, έπειτα από μία πολύ καλή περίοδο, όπου ήταν αήττητη για τέσσερις αγώνες, με τρεις νίκες, με 3-1 εκτός έδρας από την Αλ Ταβόν.

Επιστρέφει στο γήπεδό της, εκεί που ξεκίνησε τραγικά τη σεζόν, με 6/6 νίκες στα πρώτα παιχνίδια της, αλλά στη συνέχεια έχει πετύχει 5/5 βίκες σε αυτό! Σαν να πρόκειται για διαφορετική ομάδα, με σημείο – “κλειδί” την αλλαγή προπονητή!

Στις 10 Νοεμβρίου ανακοινώθηκε ο Σλοβάκος Μάρτιν Σεβέλα, από τις 11 Νοέμβρη ξεκίνησε το εντυπωσιακό σερί στο γήπεδό της.

Αυτά τα αποτελέσματα την έχουν φέρει σε μικρή απόσταση ασφαλείας, στο +5 συγκεκριμένα, από τη ζώνη του υποβιβασμού, αν και παραμένει στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα. Και έχει τη χειρότερη επίθεση της κατηγορίας.

Αλ Ακχντούντ Στατιστικά

*6/10 under 2,5 εντός έδρας

*7/10 N/G εντός έδρας

ΑΛ ΡΙΑΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Αλ Ριάντ έφερε 1-1 εντός έδρας απέναντι στην Αλ Ραέντ, αν και βρέθηκε να χάνει από τέρμα του Ελ Μπερκαουί στο 38’, καταφέρνοντας να ισοφαρίσει με τον Μουσόνα στο 82ο λεπτό.

Η Αλ Ριάντ πήρε τον πρώτο της βαθμό μετά τη διακοπή του πρωταθλήματος με το 1-1 κόντρα στην Αλ Ραέντ, εντός έδρας! Αποτέλεσμα που δεν μπορεί να θεωρηθεί επιτυχία, αν και έχει τέσσερις ήττες στα υπόλοιπα έξι τελευταία παιχνίδια της.

Μακριά από την έδρα της έχει πετύχει δύο “ξεκούδουνες” νίκες, με εφτά ήττες σε 10 αγώνες σύνολο.

Είναι στην τελευταία θέση παραμονής, στο +2 από την ζώνη του υποβιβασμού, με τη δεύτερη χειρότερη επίθεση της κατηγορίας.