*20η αγωνιστική

*8/8 αγώνες με 2-3 γκολ στα μεταξύ τους παιχνίδια.

ΑΚΡΙΝΓΚΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Η Άκρινγκτον έχασε με 1-0 εκτός έδρας από την Μπράντφορντ, με ένα τέρμα του Σμιθ στο 68ο λεπτό της αναμέτρησης.

Η Άκρινγκτον έχασε και από την Μπράντφορντ με 1-0 εκτός έδρας, δεύτερη σερί ήττα της, πέμπτη στα εφτά τελευταία παιχνίδια όπου κέρδισε μόνο την Ρέξαμ εντός έδρας, στον πιο πρόσφατο αγώνα στο γήπεδό της για το πρωτάθλημα.

Παρόλα αυτά τα αρνητικά αποτελέσματα, η ομάδα παραμένει στην έβδομη και τελευταία θέση που οδηγεί στα play off ανόδου, αν και σε απόσταση βολής, στο +1 για την ακρίβεια, από δύο ομάδες που είναι πίσω της. Ταυτόχρονα είναι στο +2 από τη σημερινή της αντίπαλο.

Ο προπονητής της, Τζον Κόλεμαν, την υπολογίζει αρκετά και ζήτησε από τους παίκτες του να κάνουν το ίδιο για να επανέλθουν στο δρόμο των επιτυχιών.

Άκρινγκτον Στατιστικά

*9/14 αγώνες με 2-3 γκολ εντός έδρας, 6/10 στο πρωτάθλημα.

*8/14 G/G εντός έδρας, 6/10 στο πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΣΟΥΙΝΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Η Σουίντον κέρδισε 2-1 εντός έδρας την Μάνσφιλντ, με τέρμα του Γιανγκ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων. Νωρίτερα είχε προηγηθεί με τον ίδιο παίκτη, στο 38’, ενώ ο Άκινς στο 49ο λεπτό είχε ισοφαρίσει για την αντίπαλο της.

Η Σουίντον έγινε η πρώτη ομάδα που κερδίζει φέτος την Μάνσφιλντ στο πρωτάθλημα, κάτι που κατάφερε με τέρμα του πρώτου σκόρερ του πρωταθλήματος στις καθυστερήσεις, επικρατώντας τελικά με 2-1!

Αυτό το αποτέλεσμα έβαλε και στοπ στην αγωνιστική της “κατρακύλα”, αφού ήταν η πρώτη της νίκη έπειτα από οκτώ αγώνες στους οποίους είχε γνωρίσει έξι ήττες!

Πλησίασε πάλι σε απόσταση βολής, συγκεκριμένα στο -2, τη σημερινή αντίπαλο της που είναι στην τελευταία θέση που οδηγεί στα play off ανόδου.