*3η αγωνιστική

*Οι δύο ομάδες θα συναντηθούν για πρώτη φορά σε επίσημο επίπεδο.

Δείτε τα Προγνωστικά Ολλανδίας

ΓΙΟΝΓΚ ΑΪΝΤΧΟΦΕΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 1-0 κόντρα στη Ντόρντρεχτ. Πήρε τη νίκη με γκολ του Φαν Ντάουνεν στο 65’.

Μπορεί να ζορίστηκε στο πρώτο εντός έδρας παιχνίδι της, ωστόσο βρήκε τον τρόπο να ξεπεράσει έστω και δύσκολα το εμπόδιο της Ντόρντρεχτ. Ανώτερη αλλά άστοχη στις ευκαιρίες που δημιούργησε στο πρώτο ημίχρονο (εννιά τελικές, καμία στον στόχο). Στο δεύτερο 45λεπτο δυσκολεύτηκε να κάμψει την αντίσταση της αντιπάλου, τη λύτρωσε ένας 17χρονος, ο βασικός φορ Φαν Ντάουβεν, ο οποίος πριν ένα τρίμηνο διέπρεψε με την U17 της Ολλανδίας στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα U17 που διεξήχθη στο Ισραήλ, πέτυχε τρία γκολ και οδήγησε την ομάδα του στον τελικό του τουρνουά (έχασε 2-1 απ’ τη Γαλλία).

Αυτή ήταν η πρώτη νίκη για την ομάδα του Μαροκινού κόουτς Ραμζί, είχε προηγηθεί το εκτός έδρας 1-1 με τη Βίλεμ στην πρεμιέρα, σε παιχνίδι που πιέστηκε αφόρητα στο δεύτερο ημίχρονο και μένει ευχαριστημένη με τον πόντο. Συνεχίζουν τραυματίες ο αμυντικός Φαν ντε Μπλάακ και ο επιθετικός Φοφανά.

ΓΙΟΝΓΚ ΑΪΝΤΧΟΦΕΝ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*G/G τα 9/12 τελευταία παιχνίδια.

*2-3 γκολ τα 5/7 πρόσφατα ματς.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΧΕΡΑΚΛΕΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 3-0 κόντρα στη Γιονγκ Ουτρέχτη. Προηγήθηκε με τον Λάουρσεν στο 9’, διπλασίασε τα τέρματά της με τον Αρμεντέρος στο 36’, το τελικό 0-3 διαμόρφωσε ο Λάουρσεν στο 41’.

Απολαυστική στο ξεκίνημα της σεζόν, έφτασε σε μία ακόμη νίκη, ξεπερνωντας εύκολα με 3-0 το εμπόδιο της Γιονγκ Ουτρέχτης. Μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και είχε αποκτήσει το προβάδισμα πριν συμπληρωθεί το δεκάλεπτο. Δεν έμεινε εκεί, ήταν αποτελεσματική στην τελική προσπάθεια και έφτασε σε ακόμη δύο τέρματα πριν την ανάπαυλα. Διαδικαστικού χαρακτήρα το δεύτερο ημίχρονο, με την ομάδα απ’ το Αλμέλο να χάνει σημαντικές ευκαιρίες για να μεγαλώσει τον δείκτη του σκορ.

Δεύτερη σερί νίκη και δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι που κρατάει ανέπαφη την εστία της η ομάδα του Λάμερς, είχε προηγηθεί το εντυπωσιακό 4-0 στην πρεμιέρα επί της Ντεν Χάαγκ, σε παιχνίδι που έκανε ό,τι ήθελε και κέρδιζε 4-0 στο ημίχρονο. Έχει μπει εξαιρετικά στο πρωτάθλημα και αν συνεχίσει σε αυτούς τους ρυθμούς, τότε δύσκολα θα χάσει την άνοδο. Στηρίζει πολλά στο επιθετικό δίδυμο – Λάουρσεν – Αρμεντέρος, αμφότεροι έχουν πετύχει από τρία γκολ σε δύο αγωνιστικές και αποτελούν πολυτέλεια για την κατηγορία. Παραμένει τραυματίας ο μπακ Πόλεϊ.