*10/11 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με goal/goal

*4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με άσο στο πρώτο ημίχρονο

*Μόλις μία νίκη έχει η Φένλο στα επτά τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια (5-1-1).

ΑΪΝΤΧΟΦΕΝ Β

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε με το βαρύ 4-0 από την Γκρόνινγκεν εκτός έδρας την περασμένη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Καταστροφικό πρώτο μέρος, αφού δέχτηκε και τα τέσσερα γκολ, βλέποντας την εστία της να παραβιάζεται ανά δέκα λεπτά (11′, 22′, 32′, 42′).

Ήξερε πως έχει δύσκολη αποστολή στον βορρά με αντίπαλο την Γκρόνινγκεν, ωστόσο η εμφάνισή της ήταν πολύ κακή και δικαίως ηττήθηκε με το βαρύ 4-0. Το παράδοξο είναι πως θα μπορούσε να δεχτεί ακόμη περισσότερα τέρματα αλλά στάθηκε τυχερή στο γεγονός πως η αντίπαλος κατέβασε ρυθμούς στην επανάληψη.

Ως κλασσική ομάδα Νέων, δείχνει ασταθής και έχει σοβαρά αμυντικά προβλήματα τα οποία καλείται να λύσει αν θέλει  να λογίζεται ως ένα υπολογίσιμο μέγεθος στην κατηγορία. Ακόμη ένα παιχνίδι στο οποίο θα απουσιάσουν οι τραυματίες Στέουρ, Γιάνσεν και Γκονζάγκα.

Αϊντχόφεν Β Στατιστικά

*6/7 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Over 2,5

*5/6 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με goal/goal

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΦΕΝΛΟ

Προηγούμενο ματς: Πήρε μεγάλη νίκη με 3-1 απέναντι στην Μπρέντα εντός έδρας την περασμένη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Ιδανικό πρώτο μέρος, πέτυχε δύο γκολ στο πρώτο δεκάλεπτο (4′, 8′) και άλλο ένα προς το τέλος αυτού (36′). Το μόνο που κατάφερε η αντίπαλος ήταν να μειώσει στο 47′.

Άρπαξε από τα «μαλλιά» την Μπρέντα και κατάφερε να εκμεταλλευτεί το μομέντουμ της και να φτάσει σε μια άνετη επικράτηση. Τρομερή στο πρώτο μέρος, φυσιολογικά έριξε ρυθμούς στην επανάληψη, όταν πια όλα είχαν κριθεί αναφορικά με τον νικητή της αναμέτρησης.

Διαθέτει ποιότητα και ταλέντο, πέρυσι της έλειψε η σταθερότητα και η εύρεση αυτής συνιστά και το μεγάλο στοίχημα για τον τεχνικό Ρικ Κράους για τους παίκτες του. Φιγουράρει στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας, έχοντας μόλις μία ήττα στα έξι πρώτα παιχνίδια της χρονιάς (4-1-1). Επέστρεψε ο εξτρέμ Μπέρντεν, ενώ συμπεριλήφθηκε στην αποστολή και ο χαφ Κλάασεν, συνεπώς δεν ταλανίζεται από απουσίες σήμερα.