*Στον πρώτο γύρο (17/9): Φένλο – Αϊντχόφεν Β 1-1

*9/10 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με goal/goal

*5/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με 2-3 γκολ

*Μόλις μία ήττα μετρά η Αϊντχόφεν Β απέναντι στην Φένλο (8-2-1).

ΑΪΝΤΧΟΦΕΝ Β

Προηγούμενο ματς: Σε ένα αρκετά ισορροπημένο παιχνίδι, παρουσιάστηκε κατώτερη των περιστάσεων και γνώρισε απρόσμενη εκτός έδρας ήττα με 1-0 από την Ντεν Μπος την περασμένη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Δέχτηκε το γκολ στο 82′, θα μπορούσε να ισοφαρίσει στις καθυστερήσεις, αλλά έχασε μεγάλη ευκαιρία.

Παραμένει λίγο κάτω από την μέση του βαθμολογικού πίνακα, η σεζόν κυλά ήσυχα για την ομάδα του Ράμσι, ο οποίος έχει διατηρήσει τον χαρακτήρα και την φιλοσοφία της Αϊντχόφεν Β. Αρκετά καλή επιθετικά αλλά αδύναμη επιθετικά, στοιχείο που την διακατέχει κάθε σεζόν. Διαθέτει εξαιρετική παράδοση με αντίπαλο την Φένλο και με σύμμαχο αυτή, θέλει να επιστρέψει άμεσα στις νίκες. Πάντα εκτός με τραυματισμό ο κίπερ Πίρσμαν, τραυματίστηκε και θα λείψει ο φορ Φοφανά που έχει συμμετάσχει στην πρώτη ομάδα.

Αϊντχόφεν Β Στατιστικά

*6/7 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με goal/goal και Over 2,5

*3/4 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με διπλό στο πρώτο ημίχρονο

Παίξε Νόμιμα στην Betsson (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΦΕΝΛΟ

Προηγούμενο ματς: Ήταν πάνω από τις δυνάμεις της το εκτός έδρας παιχνίδι απέναντι στην πρωτοπόρο Τσβόλε, γνώρισε δίκαιη ήττα με 2-0 την περασμένη αγωνιστική. Στάθηκε πάντως αρκετά καλά και θα μπορούσε να βρει τουλάχιστον ένα γκολ είτε στο πρώτο είτε στο δεύτερο μέρος, όπου έχασε 2-3 κλασσικές ευκαιρίες. Στο δεύτερο ημίχρονο πάντως, δέχτηκε ισχυρή πίεση και λύγισε στο 74′, ενώ πέντε λεπτά μετά διαμορφώθηκε το τελικό σκορ.

Εδραιώνεται στα πλέι οφ παρά την ήττα της στην έδρα της Τσβόλε, κομβικής σημασίας το αποψινό εξ’ αναβολής παιχνίδι στην έδρα της Αϊντχόφεν Β, που καλώς ή κακώς είναι εξαιρετικά απαιτητικό. «Μέσα σε όλα, είχαμε και τον τραυματισμό του φορ Μπράκεν, που για εμάς είναι κομβικός», παραδέχτηκε ο τεχνικός Κράους.