*Στον πρώτο γύρο: Βόλφσμπουργκ – Άιντραχτ Φρανκφούρτης 2-0

*Under 2,5 στα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*Η Βόλφσμπουργκ παραμένει αήττητη στα πέντε τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια (3-2-0).

ΑΪΝΤΡΑΧΤ ΦΡΑΝΚΦΟΥΡΤΗΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα (1-2) από την Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ. Oι Πουέρτας (47’), Έκερτ (80’) σκόραραν για τους Βέλγους και ο Εμπιμπέ (87’) μείωσε για την Άιντραχτ.

Άδοξο το τέλος στην ευρωπαϊκή πορεία της Άιντραχτ, την Πέμπτη πραγματοποίησε απογοητευτική εμφάνιση στην ρεβάνς του 2-2 στις Βρυξέλλες, γνώρισε απόλυτα δίκαιο αποκλεισμό από μία ομάδα με μεγαλύτερη όρεξη.

Η ομάδα του Τοπμέλερ δεν πήρε ώθηση από την έδρα για να πιέσει στο ξεκίνημα του ματς, τουναντίον μπήκε σε αυτό με ράθυμη διάθεση και πέραν από ένα στατικό στο φινάλε του ημιχρόνου δεν απείλησε. Εκτέθηκε η άμυνα της (για ακόμη μία φορα) με το ξεκίνημα της επανάληψης για το 0-1 της Ουνιόν. Ανύπαρκτη η ακόλουθη αντίδραση, οι Βέλγοι συνέχισαν να είναι καλύτεροι και σε στατικό ουσιαστικά “κλείδωσαν” την πρόκριση.

Συμπλήρωσε έτσι 5 παιχνίδια δίχως νίκη (0-3-2), την περασμένη Κυριακή δεν κατάφερε να κερδίσει στην έδρα της Φράιμπουργκ (3-3) παρότι προηγήθηκε τρει φορές (!) με Μαρμούς και Κνάουφ (x2).

Υπάρχει γκρίνια για τον Τοπμέλερ, ο στόχος της Ευρώπης για την επόμενη σεζόν είναι must για να κρατήσει τη θέση του.

Στα αγωνιστικά νέα, ο Κάλαϊτζιτς (φορ) χάνει το υπόλοιπο της σεζόν με σοβαρό τραυματισμό στο γόνατο, νέο πρόβλημα αποκόμισε ο Ρόντε (μέσος), ενώ ο Λάρσον (μέσος) είναι μακροχρόνια απώλεια.

ΑΪΝΤΡΑΧΤ ΦΡΑΝΚΦΟΥΡΤΗΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Goal/Goal τα 5/7 τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2.5 τα 4/6 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΒΟΛΦΣΜΠΟΥΡΓΚ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εντός) με την Ντόρτμουντ. Ο Φούλκρουγκ άνοιξε το σκορ στο 8′, απάντησαν οι γηπεδούχοι με Γκέρχαρντ στο 63′.

Ικανοποιητικό το αποτέλεσμα του περασμένου Σαββάτου για τους “λύκους”, ενθαρρυντική η αντίδρασή τους στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά η απουσία νικών το τελευταίο δίμηνο (0-5-2) προβληματίζει.

Απείλησαν πρώτοι στο ματς με την Ντόρτμουντ, αλλά γρήγορα η άμυνά τους βρέθηκε σε ανισορροπία για το εύκολο 0-1 των φιλοξενούμενων. Με τεράστια χαμένη ευκαιρία τους (δοκάρι), μέσα από έξοχη συνεργασία, έκλεισε το πρώτο ημίχρονο.

Εξαργυρώθηκε το δυνατό μπάσιμο στην επανάληψη με την ισοφάριση από στατική φάση. Με την Ντόρτμουντ να έχει την πρωτοβουλία και να ψάχνει με περισσότερη ζέση το δεύτερο γκολ έκλεισε η αναμέτρηση, έδειξε να συμβιβάζεται με τον πόντο η ομάδα του Κόβατς.

Δίχως πολλά προβλήματα η αποστολή για την Φρανκφούρτη, τραυματίες οι Ροζέριο (αρ. μπακ), Σαρ (φορ), αμφίβολος ο Σβάνμπεργκ (μέσος).