5η αγωνιστική

*Goal/Goal και Over 3.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

✅ Δείτε εδώ όλα τα παιχνίδια στο σημερινό κουπόνι του πάμε στοίχημα

ΑΪΚ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-0 επί της Τζουργκάρντεν. Προηγήθηκε με τον Τσέλινα στο 57′, με τον Πίττα στο 75′ να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα.

Αήττητη παραμένει μετά και τις τέσσερις πρώτες αγωνιστικές η ΑΪΚ. Την προηγούμενη, η ομάδα του Χένινγκ Μπεργκ υποδέχθηκε τη Τζουργκάρντεν, της οποίας και επικράτησε με 2-0 στο μεταξύ τους ντέρμπι. Μετά από ένα κακό ποιοτικά πρώτο ημίχρονο από πλευράς της, ανέβασε στροφές με την επιστροφή από τα αποδυτήρια και σκόραρε δις, για να φτάσει στο θετικό αποτέλεσμα, χωρίς να απειληθεί ιδιαίτερα.

Δεύτερη φετινή νίκη, μετά και από εκείνη που πήρε στην πρεμιέρα με αντίπαλο τη Βαστέρας (2-0 εντός), ενώ ενδιάμεσα είχε δυο ισοπαλία με Μπρομαποϊκάρνα (2-2 εκτός) και Μιάλμπι (1-1 εκτός). Με ανεβασμένη ψυχολογία τώρα, θα προσπαθήσει για ακόμη ένα θετικό αποτέλεσμα. Αρκετά σοβαρός αποδείχθηκε ο τραυματισμός του μέσος Αλί.

ΑΪΚ Στατιστικά

*Under 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2.5 τα τέσσερα τελευταία εντός παιχνίδια της.

ΒΑΡΝΑΜΟ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-1 επί της Σίριους, για το πρωτάθλημα. Βρήκε δίχτυα με τον Ζελίκοβιτς στο πέμπτο λεπτό.

Την πρώτη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα πανηγύρισε η Βάρναμο. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Άνες Μράβατς φιλοξενήθηκε από τη Σίριους, στην έδρα της οποίας πήρε το διπλό, με 0-1. Μπήκε δυναμικά και ευτύχησε να πάρει το προβάδισμα με το “καλημέρα”. Στην πορεία ο ρόλος της έγινε πιο παθητικός και παρότι δέχθηκε αρκετή πίεση, κατάφερε να κρατήσει μέχρι τέλους.

Έφτασε έτσι τους τέσσερις βαθμούς στα ισάριθμα πρώτα παιχνίδια, βγάζοντας αντίδραση στις δυο ήττες που προηγήθηκαν από Γκάις (1-2 εντός) και Μάλμε (0-4 εντός). Εξαιρετικά δύσκολη η αποστολή που έχει τώρα.