*7η αγωνιστική των πλέι άουτ.

*Με απόφαση της ομοσπονδίας απαγορεύτηκε η μετακίνηση οπαδών για τους φιλοξενούμενους.

*Goal/Goal τα 3/4 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στην κανονική διάρκεια: ΑΕ Ζακακίου – Νέα Σαλαμίνα 2-2, Νέα Σαλαμίνα – ΑΕΖ Ζακακίου 1-1

ΑΕ ΖΑΚΑΚΙΟΥ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 1-0 από τον Απόλλων Λεμεσού, για το πρωτάθλημα. Δέχθηκε το μοναδικό τέρμα στο 72ο λεπτό.

Χωρίς νίκη εδώ και 27 παιχνίδια πρωταθλήματος (0-10-17) παραμένει η ΑΕ Ζακακίου. Την προηγούμενη αγωνιστική των πλέι άουτ, η ομάδα του Βλάντιτσα Πέτροβιτς υποδέχθηκε τον Απόλλων Λεμεσού, κόντρα στον οποίο έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 0-1. Έβαλε δύσκολα στους φιλοξενούμενους για αρκετή ώρα, έχοντας μάλιστα και κάποιες καλές στιγμές. Ισοφάρισε λίγο πριν το φινάλε, όμως είδε το γκολ να ακυρώνεται ως οφσάιντ.

Τρίτη σερί ήττα, μετά και από εκείνες κόντρα σε Δόξα Κατωκοπιάς (2-1 εκτός) και Οθέλλο Αθηαίνου (0-4 εντός), οπότε και παραμένει ουραγός, ούσα στο -15 από την παραμονή, που δεν δείχνει ικανή να καλύψει. Χωρίς νίκη στα δώδεκα τελευταία εντός (0-5-7), έχοντας ηττηθεί και στα πέντε πιο πρόσφατα.

ΑΕ Ζακακίου Στατιστικά

*No Goal τα 4/5 τελευταία παιχνίδια.

*No Goal τα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-2 από την Καρμιώτισσα, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω μόλις στο τέταρτο λεπτό, δεχόμενη και δεύτερο τέρμα στις καθυστερήσεις.

Όπως η σημερινή της αντίπαλος, έτσι και η Νέα Σαλαμίνα αγνοεί τη νίκη εδώ και οκτώ αναμετρήσεις, έχοντας από τέσσερις ισοπαλίες και ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Χριστόδουλου Χριστοδούλου υποδέχθηκε την Καρμιώτισσα, κόντρα στην οποία έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 0-2. Βρέθηκε από νωρίς πίσω, αμφότερες είχαν και από ένα δοκάρι μεχρι την ανάπαυλα. Καλύτερα με την επιστροφή από τα αποδυτήρια, είχε και δεύτερο δοκάρι, δεν έφτασε ποτέ στην ισοφάριση, αντιθέτως δέχθηκε και δεύτερο τέρμα στο φινάλε.

Δεύτερη διαδοχική ήττα μετά και το εκτός 2-0 από τον Εθνικό Άχνας, δεν σκόραρε στα 4/5 τελευταία της. Έχει αποκτήσει διαφορά ασφαλείας από την επικίνδυνη ζώνη (+13). Ηττήθηκε στις 3/5 τελευταίες εξόδους (1-1-3). Στα ματς που έχουν απομείνει αναμένεται να πάρουν χρόνο συμμετοχής αναπληρωματικοί και νεαροί παίκτες.