*10η αγωνιστική των πλέι άουτ.

*Με απόφαση της ομοσπονδίας απαγορεύτηκε η μετακίνηση οπαδών για τους φιλοξενούμενους.

*Goal/Goal τα 4/6 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στην κανονική διάρκεια: Καρμιώτισσα – ΑΕ Ζακακίου 1-1, ΑΕ Ζακακίου – Καρμιώτισσα 1-2

*Στον πρώτο γύρο των πλέι άουτ: Καρμιώτισσα – ΑΕ Ζακακίου 0-0

✅ Δείτε όλα τα σημερινά παιχνίδια στο κουπόνι για στοιχημα ✅

ΑΕ ΖΑΚΑΚΙΟΥ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 6-2 από τον Εθνικό Άχνας, για το πρωτάθλημα. Παρότι προηγήθηκε με τον Σιφναίο στο 14ο λεπτό, στην πορεία δέχθηκε τέσσερα τέρματα (29′, πεν. 45’2, 78′, 87′). Μείωσε με τον Ντιγκινί στο 90’+5, αλλά δέχθηκε ακόμη δυο τέρματα (90’+7, 90’+9).

Από το κακό στο χειρότερο πάει η ΑΕ Ζακακίου, φτάνοντας τα 30 παιχνίδια πρωταθλήματος χωρίς νίκη (0-10-20). Την προηγούμενη αγωνιστική των πλέι άουτ, η ομάδα του Βλάντιτσα Πέτροβιτς φιλοξενήθηκε από τον Εθνικό Άχνας, κόντρα στον οποίο γνώρισε τη συντριβή με 6-2. Μπορεί να ήταν αυτή που προηγήθηκε στο σκορ από νωρίς, στην πορεία όμως παραδόθηκε εξ ολοκλήρου στην ανωτερότητα των γηπεδούχων και δεν ήταν ικανή να ακολουθήσει το ρυθμό τους. Μείωσε προσωρινά σε 4-2, αλλά δεν ήταν αρκετό.

Έκτη σερί ήττα, οπότε και παραμένει ουραγός, έχοντας υποβιβαστεί και τυπικά από την κατηγορία. Αγνοεί τη νίκη στην έδρα της από τις 22 Σεπτεμβρίου και το 3-1 επί της ΑΕΚ Λάρνακας, έχοντας έκτοτε πέντε ισοπαλίες και εννέα ήττες, ενώ δεν σκόραρε στα 4/5 πιο πρόσφατα εξ αυτών.

ΑΕ Ζακακίου Στατιστικά

*Over 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια.

*Over 2.5 τα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-1 επί της Δόξας Κατωκοπιάς, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα στο 10′ με τον Αγγελή και παρότι δέχθηκε την ισοφάριση στο 49ο λεπτό, βρήκε και πάλι δίχτυα στο 88′ με τον Τσουκαλά.

Επιστροφή στις επιτυχίες για την Καρμιώτισσα, μετά από δυο παιχνίδια στα οποία και είχε από μια ισοπαλία και ήττα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μάριου Χαραλάμπους υποδέχθηκε τη Δόξα Κατωκοπιάς, της οποίας και επικράτησε με 2-1. Δίκαιο το τελικό αποτέλεσμα, με την ίδια να είναι ανώτερη αλλά να δυσκολεύεται αρκετά να κάμψει την αντίσταση των φιλοξενούμενων. Λυτρώθηκε εν τέλει στα τελευταία λεπτά, ενώ είχε και δυο δοκάρια νωρίτερα.

Δεν έχει εξασφαλίσει ακόμη την παραμονή της, αν και έχει σημαντική διαφορά από τη ζώνη του υποβιβασμού. Έχει πάντως την ευκαιρία σήμερα να κάνει ακόμη ένα βήμα προς την επίτευξη του στόχου. Πήρε το διπλό στις 4/5 τελευταίες εξόδους της, στις οποίες είχε και μια ήττα 2-1 από τον Εθνικό.