*2η αγωνιστική των πλέι άουτ.

*Με απόφαση της ομοσπονδίας απαγορεύτηκε η μετακίνηση οπαδών για τους φιλοξενούμενους.

*Αήττητος ο Εθνικός Άχνας στα έξι τελευταία παιχνίδια με αντίπαλο την ΑΕ Ζακακίου, επικρατώντας στα 4/6.

*Over 2.5 τα 8/10 συνολικά παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στην κανονική διάρκεια: ΑΕ Ζακακίου – Εθνικός Άχνας 1-1, Εθνικός Άχνας – ΑΕ Ζακακίου 4-1

ΑΕ ΖΑΚΑΚΙΟΥ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-1 από την Ομόνοια, για το κύπελλο. Βρέθηκε πίσω με 3-0 (26′, 29′, 41′), για να μειώσει απλά με το πέναλτι του Ντιγκινί στις καθυστερήσεις.

Δε λέει να σηκώσει κεφάλι η ΑΕ Ζακακίου, που έχει ξεχάσει για τα καλά τι πάει να πει νίκη. Την περασμένη Τετάρτη, η ομάδα του Τζέισον Πάντσεον φιλοξενήθηκε από την Ομόνοια, στην έδρα της οποίας ηττήθηκε με 3-1, για τα προημιτελικά του κυπέλλου.

Έπαιξε με αρκετές αλλαγές στη σύνθεση καθώς το μυαλό είναι αλλού, οποτε και οι όποιες ελπίδες της τελειώσαν από το πρώτο κιόλας ημίχρονο, με τους γηπεδούχους να είναι με διαφορά ανώτεροι και να παίρνουν προβάδισμα τριών τερμάτων. Προσπάθησε να εκμεταλλευτεί τους χώρους που βρήκε με την επιστροφή από τα αποδυτήρια, μειώνοντας απλά στο φινάλε και από το σημείο του πέναλτι.

Στρέφει έτσι την προσοχή της αποκλειστικά στο πρωτάθλημα, εκεί όπου “τρέχει” σερί 22 αγώνων χωρίς τρίποντο (0-10-12), μετά και το εκτός 2-1 από την ΑΕ Λεμεσού. Γεγονός που τη διατηρεί εντός της επικίνδυνης ζώνης. Στις 22/09 η τελευταία νίκη μπροστά στο κοινό της, έκτοτε μετράει από πέντε ισοπαλίες και ήττες.

ΑΕ Ζακακίου Στατιστικά

*Goal/Goal τα 6/7 τελευταία παιχνίδια.

*Goal/Goal τα 7/9 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-1 επί της Καρμιώτισσας, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο τρίτο λεπτό, για να κάνει την ανατροπή με τα τέρματα των Καμπρέρα (27′) και Λίπσκι (47′).

Επιστροφή στις επιτυχίες για τον Εθνικό Άχνας, μετά από τρία παιχνίδια στα οποία και είχε δυο ισοπαλίες και μια ήττα. Στην πρεμιέρα των πλέι άουτ, η ομάδα του Μαρίνου Σατσιά υποδέχθηκε την Καρμιώτισσα, της οποίας και επικράτησε με 2-1.

Παρότι βρέθηκε πίσω με το “καλημέρα”, κατάφερε να ισοφαρίσει εν τέλει πριν ακόμη συμπληρωθεί μισή ώρα αγώνα, σε ένα αρκετά ισορροπημένο πρώτο ημίχρονο ανάμεσα τους. Ανώτερος ο Εθνικός στο πρώτο ημίχρονο, έκανε την ανατροπή από νωρίς, ενώ είχε ευκαιρίες για να διευρύνει ακόμη περισσότερο το προβάδισμα της.

Προσπαθεί έτσι να εξασφαλίσει την παραμονή τους και τυπικά, όντας για την ώρα στο +16 από τη σημερινή του αντίπαλο. Πανηγύρισε μόλις ένα διπλό σε 13 εξόδους για το φετινό πρωτάθλημα (1-5-7). Αποτελεί παρελθόν από τις τάξεις της ομάδος ο πορτιέρο Ντούσαν Μάρκοβιτς, που θα συνεχίσει στη Βίλνιους.