*11η αγωνιστική των πλέι άουτ.

*Με απόφαση της ομοσπονδίας απαγορεύτηκε η μετακίνηση οπαδών για τους φιλοξενούμενους.

*Goal/Goal τα τρία τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στην κανονική διάρκεια: Δόξα Κατωκοπιάς – ΑΕ Ζακακίου 1-3, ΑΕ Ζακακίου – Δόξα Κατωκοπιάς 1-1

*Στον πρώτο γύρο των πλέι άουτ: Δόξα Κατωκοπιάς – ΑΕ Ζακακίου 2-1

Βρείτε εδώ όλα τα παιχνίδια στο κουπόνι πάμε στοίχημα της ημέρας!

ΑΕ ΖΑΚΑΚΙΟΥ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 2-5 από την Καρμιώτισσα, για το πρωτάθλημα. Παρότι πήρε προβάδισμα δυο τερμάτων με τους Σιφνέο (18′) και Ματονγκό (24′), στην πορεία δέχθηκε την ολική ανατροπή (41′, 48′, 66′, 82′, 90’+3).

Δεν έχει τελειωμό η κατρακύλα της ΑΕ Ζακακίου, που έφτασε τα 31 παιχνίδια πρωταθλήματος χωρίς νίκη (0-10-21). Την προηγούμενη αγωνιστική των πλέι άουτ, η ομάδα του Βλάντιτσα Πέτροβιτς υποδέχθηκε την Καρμιώτισσα, κόντρα στην οποία γνώρισε τη συντριβή με 2-5.

Μπορεί να ήταν αυτή που πήρε σαφές προβάδισμα μέχρι τα μέσα του ημιχρόνου, στην πορεία όμως παραδόθηκε εξ ολοκλήρου στην ανωτερότητα των γηπεδούχων και δεν ήταν ικανή να ακολουθήσει το ρυθμό τους. Δέχθηκε τη μείωση μέχρι την ανάπαυλα και την ολική ανατροπή με την επιστροφή από τα αποδυτήρια.

Έβδομη σερί ήττα, οπότε και παραμένει ουραγός, έχοντας υποβιβαστεί και τυπικά από την κατηγορία. Αγνοεί τη νίκη στην έδρα της από τις 22 Σεπτεμβρίου και το 3-1 επί της ΑΕΚ Λάρνακας, έχοντας έκτοτε πέντε ισοπαλίες και δέκα ήττες, ενώ δεν σκόραρε στα 4/6 πιο πρόσφατα εξ αυτών.

ΑΕ Ζακακίου Στατιστικά

*Over 2.5 τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια.

*Over 2.5 τα τέσσερα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΔΟΞΑ ΚΑΤΩΚΟΠΙΑΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 1-0 επί της Νέας Σαλαμίνας, για το πρωτάθλημα. Βρήκε δίχτυα με τον Πούριτς στο 69ο λεπτό.

Επιστροφή στις επιτυχίες για τη Δόξα Κατωκοπιάς, μετά από τις δυο ήττες κόντρα σε Απόλλων Λεμεσού (0-2 εντός) και Καρμιώτισσα (2-1 εκτός). Την προηγούμενη αγωνιστική των πλέι άουτ, η ομάδα του υπηρεσιακού Κύπρου Μούζουρου υποδέχθηκε τη Νέα Σαλαμίνα, της οποίας και επικράτησε με 1-0.

Αρκετά θετική η εμφάνιση που πραγματοποίησε, δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες και μπορούσε να πετύχει ακόμη περισσότερο τέρματα, πέρα από αυτό που βρήκε στα μέσα του δευτέρου ημιχρόνου. Σημαντική και η συνεισφορά του πορτιέρο Αντωνίου, που όποτε χρειάστηκε δήλωσε “παρών” και κράτησε το μηδέν.

Παρά την επιτυχία αυτή, διατηρείται εντός της επικίνδυνης ζώνης και στο -10 από την παραμονή. Με τέσσερις στροφές να απομένουν για το φινάλε, διατηρεί κάποιες μαθηματικές ελπίδες για να μείνει στην κατηγορία, τις οποίες θέλει να εξαντλήσει, αν και δεν είναι στο χέρι της. Μια ήττα στα πέντε τελευταία εκτός της (3-1-1).