*5η αγωνιστική των πλέι άουτ.

*Με απόφαση της ομοσπονδίας απαγορεύτηκε η μετακίνηση οπαδών για τους φιλοξενούμενους.

*Under 2.5 τα πέντε τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δύο ομάδες.

*Στην κανονική διάρκεια: Δόξα Κατωκοπιάς – ΑΕ Λεμεσού 0-1, ΑΕ Λεμεσού – Δόξα Κατωκοπιάς 2-0

ΑΕ ΛΕΜΕΣΟΥ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με τη Νέα Σαλαμίνα, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 23ο λεπτό, για να ισοφαρίσει στο 85′ με τον Μέντες Μορέιρα.

Με τον βαθμό επέστρεψε από την έδρα της Νέας Σαλαμίνας η ΑΕ Λεμεσού, δίνοντας συνέχεια στο αήττητο σερί που “τρέχει” στα πλέι άουτ (2-2-0). Δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί την γκέλα του πρωτοπόρου Απόλλων Λεμεσού που, επίσης, αναδείχθηκε ισόπαλος εντός έδρας με τον Εθνικό Άχνας. Βρίσκεται στο -4 από αυτόν και ισοβαθμεί με τη Νέα Σαλαμίνα.

Στις έξι τελευταίες εντός έδρας αγωνιστικές η ΑΕ Λεμεσού γνώρισε μόλις μία ήττα (τρεις νίκες, δύο ισοπαλίες), αυτή από την ΑΕΚ Λάρνακας (3-2) στις 14 Φεβρουαρίου. Πετυχαίνει 1.60 γκολ και δέχεται 1.67 στις εντός έδρας αναμετρήσεις του: Σε συνολικά 15 κράτησε το μηδέν μόλις δύο φορές, δεν κατάφερε να σκοράρει σε ισάριθμες.

ΑΕ Λεμεσού Στατιστικά

*Goal/Goal τα πέντε τελευταία παιχνίδια.

*Goal/Goal τα οκτώ τελευταία εντός έδρας παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΔΟΞΑ ΚΑΤΩΚΟΠΙΑΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-1 επί της ΑΕ Ζακακίου, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο δεύτερο λεπτό, για να κάνει την ανατροπή με τους Ναμπί (πεν. 9′) και Τρούγιτς (88′).

Δυναμικά μπήκε στα πλέι άουτ του πρωταθλήματος η Δόξα Κατωκοπιάς. Την προηγούμενη βδομάδα πανηγύρισε την τρίτη νίκη της σε τέσσερις αναμετρήσεις επί της ΑΕ Ζακακίου. Δημιούργησε 14 ευκαιρίες, είχε δύο δοκάρια και ανάγκασε σε τέσσερις αποκρούσεις τον αντίπαλο πορτιέρο, ολοκληρώνοντας με xGoals 2.71.

Πέρα για πέρα δίκαιη επικράτηση για τη Δόξα Κατωκοπιάς, καταλαμβάνει την 6η θέση και βρίσκεται στο -6 από Καρμιώτισσα και τη ζώνη ασφαλείας. Στις πέντε τελευταίες εξόδους της έχει απολογισμό 3-1-1: Κράτησε το μηδέν στις τέσσερις και ηττήθηκε μόνο από την Καρμιώτισσα (3-1) στις 15 Φεβρουαρίου.