*1η αγωνιστική των πλέι άουτ.

*Over 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στην κανονική διάρκεια: ΑΕ Λεμεσού – ΑΕ Ζακακίου 4-3, ΑΕ Ζακακίου – ΑΕ Λεμεσού 1-4

Δείτε όλες τις νόμιμες στοιχηματικές εταιρίες

ΑΕ ΛΕΜΕΣΟΥ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-1 από τον Απόλλων Λεμεσού, για το κύπελλο. Βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0 (41′, πεν. 90′) και παρότι μείωσε με το πέναλτι του Μίντσεφ στις καθυστερήσεις, ένα λεπτό αργότερα δέχθηκε και τρίτο τέρμα.

Εκτός μάχης από το φετινό κύπελλο, τέθηκε η περσινή φιναλίστ ΑΕ Λεμεσού. Την Τετάρτη, η ομάδα του Αλέξη Γαρπόζη φιλοξενήθηκε από τον Απόλλων Λεμεσού, στο εξ αναβολής μεταξύ τους για τους “16”, από τον οποίο και ηττήθηκε με 3-1.

Σε ένα ντέρμπι με μπόλικη ένταση, πάθος και δύναμη, βρέθηκε πίσω στο σκορ λίγο πριν την ανάπαυλα και για αρκετή ώρα δεν ήταν ικανή να αντιδράσει. Σαν αποτέλεσμα δέχθηκε δεύτερο τέρμα στο φινάλε και τα πράγματα έγιναν πιο δύσκολα. Αν και βρήκε τα ψυχικά αποθέματα να μειώσει στις καθυστερήσεις, δεν ήταν αρκετό, καθώς ένα λεπτό μετά δέχθηκε και τρίτο γκολ.

Στρέφει έτσι την προσοχή της αποκλειστικά στα πλέι άουτ, στα οποία και πάει με άλλο αέρα, από τη στιγμή που απέχει 14 βαθμούς από την τελευταία τριάδα, που οδηγεί σε υποβιβασμό. Θυμίζουμε ότι την τελευταία αγωνιστική της κανονικής διάρκειας, ηττήθηκε με 4-0 από τον Άρη Λεμεσού. Μια νίκη στα έξι πιο πρόσφατα εντός της (1-2-3).

Με βαριά καμπάνα κινδυνεύει ο αμυντικός ντε Λούκας για την κόκκινη στο κύπελλο, με τον κανονισμό να αναφέρει αποκλεισμό έξι μηνών για σωματική επαφή.

ΑΕ Λεμεσού Στατιστικά

*Over 3.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια.

*Goal/Goal τα έξι τελευταία εντός έδρας παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΑΕ ΖΑΚΑΚΙΟΥ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-2 από την Ανόρθωση, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 18ο λεπτό, δεχόμενη και δεύτερο τέρμα με πέναλτι στο 42′.

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα παραμένει εδώ και 21 παιχνίδια πρωταθλήματος η ΑΕ Ζακακίου (0-10-11). Την περασμένη Τετάρτη, η ομάδα του Τζέισον Πάντσεον υποδέχθηκε την Ανόρθωση, σε εξ αναβολής ματς, κόντρα στην οποία έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 0-2.

Κατώτερη των προσδοκιών η εμφάνιση της, περιορίστηκε από την αρχή σε παθητικό ρόλο και τουλάχιστον μέχρι την ανάπαυλα δεν κατάφερε κάτι. Αντιθέτως, πήγε στα αποδυτήρια με το σκορ στο 0-2. Αντίστοιχη η εικόνα και στο δεύτερο μέρος, με την “Κυρία” να έχει τον έλεγχο, την ώρα που η ίδια είχε δοκάρι λίγο μετά τη συμπλήρωση μιας ώρας.

Δεύτερη διαδοχική ήττα, μετά και το εντός 1-2 από την Καρμιώτισσα, οπότε και με 16 βαθμούς παραμένει αρκετά χαμηλά στην κατάταξη. Αγνοεί το διπλό στις έντεκα τελευταίες εξόδους της, στις οποίες είχε πέντε ισοπαλίες και έξι ήττες.