* Under 2.5 τα 5/7 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

* Στο 1ο γύρο (15/10): Κασίμπασα – Ντεμιρσπόρ 1-4

Δείτε τα Προγνωστικά Τουρκίας

ΑΔΑΝΑ ΝΤΕΜΙΡΣΠΟΡ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (2-0) από τη Γαλατασαράι. Στο 86’ προηγήθηκε η Γαλατά με το Μίντσο και στο 90+8’ με πέναλτι του Τζανιόλο διαμορφώθηκε το τελικό αποτέλεσμα.

Επιστροφή στη δράση μετά από δύο εβδομάδες για την Ντεμιρσπόρ, η οποία έφυγε με πικρή γεύση από την Κωνσταντινούπολη την πρωταπριλιά, αφού έφτασε κοντά στο να πάρει αποτέλεσμα στην έδρα της πρωτοπόρου.

Κατάφερε να ελέγξει τον ρυθμό, να απορροφήσει την πίεση για μεγάλο κομμάτι του αγώνα ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο. Είχε τις προϋποθέσεις για επικίνδυνες κόντρες, δεν έβγαλε όσες θα μπορούσε και στην πίεση των τελευταίων λεπτών λύγισε με ένα σουτ εκτός περιοχής.

Ικανοποιημένος με την απόδοση των παικτών του δήλωσε ο κόουτς Μοντέλα, με τον οποίο η διοίκηση ετοιμάζει συνάντηση για την συζήτηση επέκτασης συμβολαίου, το οποίο λήγει το καλοκαίρι.

Εξέτισε τιμωρία δύο αγωνιστικών κι επιστρέφει ο Μπελχαντά (επιτελικός), πολύ δύσκολα θα προλάβει το σημερινό παιχνίδι ο Ονιεκούρου (εξτρέμ) που έκανε ατομικό πρόγραμμα μέσα στην εβδομάδα.

ΑΔΑΝΑ ΝΤΕΜΙΡΣΠΟΡ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Goal/Goal τα 7/9 τελευταία παιχνίδια της

* Over 2.5 τα 5/8 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της

ΚΑΣΙΜΠΑΣΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη (2-0) επί της Τραμπζονσπόρ. Ο Χουιάρ (29’) άνοιξε το σκορ και ο Εϊσερίκ (76’) με πέναλτι το διαμόρφωσε.

Ιδανικό το ντεμπούτο του κόουτς Οζντές στον πάγκο της Κασίμπασα, η οποία έγινε ο τελευταίος θύτης της περσινής πρωταθλήτριας. Εκμεταλλεύτηκε και αυτή το χάος που επικρατεί στην Τραμπζονσπόρ για να χτίσει πλέον μία διαφορά ασφαλείας από την επικίνδυνη ζώνη.

Άλλαξε σχηματισμό και τον έναν στόπερ ο νέος προπονητής, παρέταξε ένα πιο ορθολογικό 4-5-1 και η εικόνα της Κασίμπασα ήταν καλή. Κράτησε μπάλα, απείλησε πριν προηγηθεί με καταπληκτική εκτέλεση φάουλ. Δεν έλειψαν οι απειλές για την άμυνά της στο πρώτο ημίχρονο, με τον στόπερ Τζιλομπότζι παράγοντα κινδύνων. Με δικές της ευκαιρίες ξεκίνησε και το δεύτερο ημίχρονο, “μύριζε” το 2-0 στους χώρους που έβρισκε όσο περνούσαν τα λεπτά, τελικά αυτό ήρθε από στην άσπρη βούλα μετά από repress. Πιέστηκε στο τελευταίο τέταρτο, αλλά άντεξε για μία πέρα για πέρα δίκαιη νίκη.

Δίχως νέα προβλήματα ταξίδεψε η αποστολή για τα Άδανα , παραμένουν εκτός λόγω τραυματισμών ο αναπληρωματικός στόπερ Τσίφτπιναρ κι ο νεοφερμένος μέσος Γκολιζάντε.