*4η αγωνιστική

*6/10 αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια σε αυτό το γήπεδο, τρεις σερί στους πιο πρόσφατους.

ΑΒΑΪ

Προηγούμενο ματς: Η Αβαϊ έφερε 0-0 εκτός έδρας με την Παϊσαντού, παρόλο που έπαιξε για περίπου 35 λεπτά με παίκτη περισσότερο.

Η Αβαϊ δεν κατάφερε να βάλει γκολ ούτε σε 10 παίκτες για 35 λεπτά, με αποτέλεσμα να μείνει στο 0-0 με την Παϊσαντού, έχοντας βέβαια το ελαφρυντικό πώς έπαιζε εκτός έδρας.

Έχει ξεκινήσει πολύ άσχημα τη σεζόν στο εθνικό πρωτάθλημα, ακόμη ψάχνει την πρώτη της νίκη, ενώ αν συνυπολογίσουμε και αγώνες για άλλους θεσμούς, συμπλήρωσε πέντε σερί παιχνίδια χωρίς νίκη.

Βρέθηκε ο νέος προπονητής της, ο Τζιλμάρ Νταλ Πότζο, ο οποίος αναλαμβάνει το δύσκολο έργο να την επαναφέρει στον δρόμο των επιτυχιών. Απόψε θα κάνει το ντεμπούτο του στον πάγκο της.

Αβαϊ Στατιστικά

*8/10 N/G στα τελευταία παιχνίδια της.

*8/10 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

ΚΟΡΙΤΙΜΠΑ

Προηγούμενο ματς: Η Κοριτίμπα έχασε 0-1 εντός έδρας από την Σπορτ Ρεσίφε, με ένα τέρμα του Γκουστάβο Κοουτίνιο στο 21ο λεπτό.

Η Κοριτίμπα γνώρισε την πρώτη της ήττα στη σεζόν, με 0-1 εντός έδρας από την Σπορτ Ρεσίφε, αποτέλεσμα που “πονάει” περισσότερο αφού ήρθε από αντίπαλο με ίδιους στόχους με αυτήν.

Δεν είναι στα καλύτερα της αυτή την εποχή, έχοντας μόνο μία νίκη στα πέντε τελευταία παιχνίδια της, αλλά και μία νίκη μόνο μακριά από το γήπεδο της στα πέντε πιο πρόσφατα που έχει δώσει.