Δείτε αναλυτικά τα σημερινά παιχνίδια στο κουπόνι.

ΣΕΟΝΓΚΝΑΜ

Αγνοεί τη νίκη εδώ και τέσσερις αγωνιστικές η Σεονγκνάμ, η οποία μετράει δυο ισοπαλίες και δυο ήττες σε αυτό το σερί της. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Κιμ Χακ-Μπεόμ φιλοξενήθηκε από την Γκουανγκτζού, από την οποία βρέθηκε πίσω στο σκορ μόλις στο δεύτερο λεπτό της αναμέτρησης. Ωστόσο, κατάφερε να γλιτώσει την ήττα, καθώς βρήκε το δρόμο για την ισοφάριση στο 70ο λεπτό, με τον Γκαρσία να βρίσκει δίχτυα. Με την ισοπαλία της αυτή, η Σεονγκνάμ ”έπεσε” στην πέμπτη θέση της βαθμολογίας, καθώς την προσπέρασε η Ουλσάν. Πιο συγκεκριμένα, μετά από δεκαπέντε παιχνίδια, η Σεονγκνάμ μετράει 23 βαθμούς, ούσα οκτώ μακριά από την πρώτη θέση. Μετράει μόλις μια νίκη στα πέντε τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της, έχοντας απολογισμό μόλις ένα βαθμό στα τρία τελευταία αντίστοιχα παιχνίδια. Μεσοβδόμαδα αντιμετώπισε εντός έδρας την Σουνγκγιουνκβάν Γιουνιβέρσιτι, κόντρα στην οποία κατάφερε να πάρει την πρόκριση για τα προημιτελικά, επικρατώντας με 2-0, χάρη στα τέρματα των Γιο Γιάε-Τσέολ (69′) και Σεόνγκ Μπονγκ-Γιάε (79′). Στα έξι τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της έχει ηττηθεί μόλις μια φορά, έχοντας επικρατήσει στα τέσσερα εξ αυτών.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-0 επί της Σουνγκγιουνκβάν Γιουνιβέρσιτι για το FA Cup.

Στατιστικό: G/G τα τρία τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.

Το Σεονγκνάμ – Ουλσάν παίζει στην Goalbet
goalbet-logo

ΟΥΛΣΑΝ

Επιστροφή στις νίκες για την Ουλσάν, μετά την ήττα από την Γεονάμ (3-1), εκτός έδρας. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Γιον Γιουνγκ-Βαν φιλοξένησε την Σουόν Σίτι, της οποίας και επικράτησε με 1-0. Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σημείωσε στο τρίτο μόλις λεπτό ο Κιμ Τάε-Βαν, χαρίζοντας τους τρεις βαθμούς της νίκης στην ομάδα του. Μια νίκη που έφερε την Ουλσάν στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας, εκμεταλλευόμενη και την ισοπαλία της Σεονγκνάμ, την οποία και προσπέρασε. Πιο συγκεκριμένα, μετά από δεκαπέντε παιχνίδια, μετράει 24 βαθμούς, διαθέτοντας παράλληλα την καλύτερη άμυνα της κατηγορίας, με απολογισμό 16 τέρματα παθητικό. Για τη φάση των ”16” του FA Cup, η Ουλσάν αντιμετώπισε μεσοβδόμαδα την Γκουανγκτζού, κόντρα στην οποία κατάφερε να πάρει τη νίκη-πρόκριση με 1-0, με τον Λι Τσανγκ-Γιονγκ να σημειώνει το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης στο 75ο λεπτό.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 1-0 επί της Γκουανγκτζού για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G και Over 2.5 τα τρία τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια για το FA Cup.