Betarades.gr: Τα κορυφαία προγνωστικά.

ΜΑΚΛΣΦΙΛΝΤ

Την τρίτη διαδοχική της νίκη στο πρωτάθλημα κατάφερε να πανηγυρίσει την προηγούμενη αγωνιστική η Μάκλσφιλντ, μετά και από αυτές κόντρα σε Σόλιχουλ Μορς (3-2) και Γουόκινγκ (2-3). Η ομάδα του Τζον Άσκι φιλοξενήθηκε από την Μπρόμλεϊ, κόντρα στην οποία κατάφερε να επικρατήσει με σκορ 0-1. Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης, σημείωσε στο 21ο λεπτό της αναμέτρησης ο Ρόου, χαρίζοντας έτσι τη νίκη στην ομάδα του. Με τη νίκη της αυτή, η Μάκλσφιλντ έφτασε τους 18 βαθμούς και ισοβαθμή στην τέαρτη θέση με την Ντάγκεναμ & Ρεντ. Έχει επικρατήσει στα τρία από τα τέσσερα εντός έδρας παιχνίδια της μέχρι τώρα στο πρωτάθλημα, έχοντας γνωρίσει και μια ήττα. Εκτός δράσης παραμένει ο τραυματίας Κίνγκσλεϊ Τζέιμς.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-1 επί της Μπρόμλεϊ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G και Over 2.5 τα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.

Το Μάκλσφιλντ – Ρέξαμ παίζει στην Betshop

ΡΕΞΑΜ

Αήττητη παραμένει εδώ και τρεις αγωνιστικές η Ρέξαμ, η οποία μετράει δυο νίκη και μια ισοπαλία, σε αυτά τα παιχνίδια της. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Τζέι Σόντερς φιλοξένησε την Σάτον, κόντρα στην οποία κατάφερε να πάρει τη νίκη με 1-0. Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης που χάρισε και τη νίκη στην Ρέξαμ, σημείωσε στο 64ο λεπτό, ο Νιούτον. Με τη νίκη της αυτή, έφτασε τους 15 βαθμούς και απέχει τρεις βαθμούς από την πρώτη πεντάδα, ισοβαθμώντας παράλληλα με την Μπάροου και Ίστλι, εκ των οποίων υστερεί σε διαφορά τερμάτων. Μια νίκη, μια ισοπαλία και δυο ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της μέχρι τώρα και κόντρα στην Μάκλσφιλντ θέλει ένα ακόμη θετικό αποτέλεσμα, που θα την ανεβάσει ακόμη πιο ψηλά στο βαθμολογικό πίνακα. Εκτός αποστολής για το σημερινό παιχνίδι παραμένουν οι τραυματίες Γουάιτ και Έβανς.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 1-0 επί της Σάτον για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Over 2.5 τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.