Πρώτος γύρος: Κόρδοβα – Κάντιθ 1-3

Στο Κύπελλο: Κάντιθ – Κόρδοβα 1-2

ΚΑΝΤΙΘ

Η παραμονή εντός της ζώνης των πλέι οφ “περνάει” για την Κάντιθ από το σημερινό μας με την Κόρδοβα. Οι γηπεδούχοι μετρούν μόλις μία νίκη στις τελευταίες οκτώ αγωνιστικές, έχοντας αναπτύξει… στενή σχέση με τις ισοπαλίες (1-6-1 το σερί). Έφυγαν με έναν πολύτιμο βαθμό από το “Ρομαρέδα” την περασμένη αγωνιστική, δεχόμενοι γκολ από τη Σαραγόσα στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους και ισοφαρίζοντας με τον Αϊτόρ στις καθυστερήσεις της επανάληψης. Στο 0-3-1 το σερί στα τέσσερα τελευταία εντός έδρας ματς πρωταθλήματος.

Τιμωρημένος ο μέσος Χοσέ Μάρι, τη θέση του στο αρχικό σχήμα θα πάρει ο Αμπντουλάχ. Επιστροφή στην αποστολή για τους επιθετικούς Σανταμαρία και Ρουμπέν Κρουθ και τον μέσο Ιμάθ. Τραυματίας ο επιθετικός Γκουΐθα.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία με τη Σαραγόσα με σκορ 1-1.

Στατιστικό: Ισόπαλα τα 6/7 τελευταία παιχνίδια της (με σκορ 1-1 συνδυάστηκαν οι 5/6 ισοπαλίες).

Το Κάντιθ – Κόρδοβα παίζει στον Stoiximan

Δείτε τα Προγνωστικά Ισπανίας (Κλικ Εδώ)

ΚΟΡΔΟΒΑ

Η Κόρδοβα, από την πλευρά της, θέλει να “χτίσει” πάνω στο νικηφόρο 1-0 της περασμένης αγωνιστικής επί της Ρέους, που τη διατήρησε στο +2 από την “επικίνδυνη ζώνη”. “Χρυσός” σκόρερ ο Ροδρί στο 86ο λεπτό. Μόλις μία ήττα μετρούν οι Ανδαλουσιάνοι στην τελευταία πεντάδα αγώνων τους (2-2-1), ταυτόχρονα όμως χάνουν τεράστιο μέρος της δυναμικής τους μακριά από το “σπίτι” τους (σερί 0-1-8 στις τελευταίες εννιά εξόδους πρωταθλήματος). Πάντως, έχουν καταφέρει να σκοράρουν στα 4/6 τελευταία “εκτός”.

Παραμένουν στα πιτς ο μπακ Θίσμα και ο κεντρικός αμυντικός Ροδάς, εκτός αποστολής λόγω οικογενειακού ζητήματος ο μέσος Καμπαγέρο.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη επί της Ρέους με 1-0.

Στατιστικό: Under 2.5 τα 8/9 τελευταία παιχνίδια της (δες το στον Stoiximan).