Betarades.gr: Τα κορυφαία προγνωστικά.

ΓΚΕΪΤΣΧΕΝΤ

Μακριά από τους τρεις βαθμούς της νίκης για τρίτο διαδοχικό παιχνίδι παρέμεινε η Γκέιτσχεντ, η οποία μετράει μια ισοπαλία και δυο ήττες σε αυτό το σερί της. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Νιλ Άσπιν φιλοξενήθηκε από την Όλντερσοτ, στην έδρα της οποίας και ηττήθηκε με σκορ 3-0, δεχόμενη και τα τρία τέρματα της στο δεύτερο ημίχρονο. Αυτό ήταν και το τρίτο διαδοχικό παιχνίδι στο οποίο η Γκέιτσχεντ δεν κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα. Μετά και από αυτή την ήττα της, η Γκέιτσχεντ βρίσκεται στην 12η θέση της βαθμολογίας, όπου και μετράει 17 βαθμούς. Κόντρα στην Τορκί θέλει να επιστρέψει και πάλι στις νίκες, μετά από τρεις αγωνιστικές, εκμεταλλευόμενη και την κακή αγωνιστική κατάσταση της αντιπάλου της. Τρεις νίκες, δυο ισοπαλίες και μια ήττα ο εντός έδρας απολογισμός της στο μέχρι τώρα πρωτάθλημα. Ο Αγιάλα παραμένει εκτός δράσης, καθώς έχει σπασμένο πόδι, ενώ εκτός είναι και ο Φάιφιλντ, που ταλαιπωρείται από τενοντίτιδα.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-0 από την Όλντερσοτ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G τα τρία τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (παίξτο στην Betshop)

Το Γκέιτσχεντ – Τορκί παίζει στην Betshop

ΤΟΡΚΙ

Την τρίτη διαδοχική της ήττα και τέταρτη στα πέντε τελευταία παιχνίδια της υπέστη την προηγούμενη αγωνιστική η Τορκί, η οποία μετράει και μια νίκη κόντρα στην Γιορκ (2-0). Η ομάδα του Κέβιν Νίχολσον φιλοξένησε την Μέιντστοουν, από την οποία και ηττήθηκε με σκορ 2-3. Ούσα πίσω στο σκορ με 0-2, η Τορκί κατάφερε να μειώσει σε 1-2 στο 38ο λεπτό με τον Μπλίσετ, όμως στο ξεκίνημα της επανάληψης οι φιλοξενούμενοι πήραν και πάλι αέρα δυο τερμάτων. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 55′ ο Σπάρκις. Μετά και από αυτή την ήττα της, η Τορκί παραμένει στην 16η θέση, όπου και “συγκετοικεί” με την Σόλιχουλ Μορς, έχοντας αμφότερες από 13 βαθμούς, ούσα και τρεις βαθμούς πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού. Θέλει να επιστρέψει στις νίκες στο σημερινό παιχνίδι, μετρώντας μια νίκη και πέντε ήττες μέχρι τώρα σε εκτός έδρας παιχνίδια για το πρωτάθλημα. Αναμένονται αλλαγές από τον Κέβιν Νίχολσον, στοχεύοντας στο οποιοδήποτε θετικό αποτέλεσμα. Παράλληλα δεν έχουν αναφερθεί πιθανές απουσίες.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 2-3 από την Μέιντστοουν για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G και Over 2.5 τα πέντε από τα εφτά τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.