Betarades.gr: Τα κορυφαία προγνωστικά στοιχήματος

ΝΤΙΝΑΜΟ ΔΡΕΣΔΗΣ

Μετά τις δύο σερί νίκες που πανηγύρισε κόντρα στις Σαν Πάουλι (1-0 εντός έδρας) και Ανόβερο (2-0 εκτός έδρας) η Ντιναμό Δρέσδης γνώρισε ισάριθμες ήττες από τις Άουε (3-0 εντός έδρας) και Καϊζερσλάουτερν (3-0 εκτός έδρας) στο πρωτάθλημα. Κόντρα στην τελευταία την Τετάρτη οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στην αναμέτρηση με τον Ζούα στο 16’. Στο δεύτερο ημίχρονο, και πιο συγκεκριμένα στο 51’ ο Οσάβε διπλασίασε τα τέρματά τους, ενώ πέντε λεπτά αργότερα ο Ζούα με το δεύτερο προσωπικό γκολ του διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα. Την περασμένη σεζόν η Ντιναμό Δρέσδης αντιμετώπισε τη Βίρτσμπουργκ Κίκερς για την τρίτη κατηγορία ποδοσφαίρου της χώρας.

Στις δύο αναμετρήσεις που έδωσαν σημείωσε μία ισοπαλία (1-1 εκτός έδρας) και μία νίκη (2-1 εντός έδρας). Μιλώντας στα γερμανικά ΜΜΕ εν όψει της σημερινής αναμέτρησης με αντίπαλο τη Βίρτσμπουργκ Κίκερς ο αμυντικός Μόντιτσα είπε: «Τόσο εγώ, όσο και όλοι οι συμπαίκτες μου, είναι έτοιμος να πραγματοποιήσουμε μία καλή εμφάνιση και να πάρουμε τη νίκη στην ερχόμενη αναμέτρηση». Από την πλευρά του ο προπονητής του συλλόγου τόνισε πως γνωρίζει τα λάθη που έγιναν και οδήγησαν την Ντιναμό Δρέσδης στις δύο σερί ήττες, κάτι που έγινε για πρώτη φορά μετά από 16 μήνες.

Προηγούμενο ματς: Την εκτός έδρας ήττα με 3-0 γνώρισε η Ντιναμό Δρέσδης από την Καϊζερσλάουτερν, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Σημειώθηκε no-goal στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της Ντιναμό Δρέσδης για το πρωτάθλημα (παίξτο στην Betshop)

Στοιχημάτισε τώρα στο Ντιναμό Δρέσδης – Βίρτσμπουργκ Κίκερς

ΒΙΡΤΣΜΠΟΥΡΓΚ ΚΙΚΕΡΣ

Αφού μοιράστηκε από ένα βαθμό με την Καϊζερσλάουτερν (1-1 εντός έδρας), και κατάφερε να κάμψει την αντίσταση των Χαϊντενχάιμ (2-1 εκτός έδρας), Μπόχουμ (2-0 εντός έδρας) και Γκρόιτερ Φιρτ (3-0 εκτός έδρας), η Βίρτσμπουργκ Κίκερς γνώρισε τη δεύτερη φετινή ήττα της στο πρωτάθλημα την Τετάρτη από την Ουνιόν Βερολίνου (1-0 εντός έδρας). Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε έξι λεπτά πριν το τέλος των 90’ ο Κουάνερ. Θυμίζουμε πως η πρώτη ήττα του συλλόγου σημειώθηκε στην πρεμιέρα της διοργάνωσης από την Μπραουνσβάιγκ (2-1 εκτός έδρας) στις 7 Αυγούστου.

Για τη σημερινή αναμέτρηση στην έδρα της Ντιναμό Δρέσδης μίλησε στα γερμανικά ΜΜΕ ο αμυντικός Πισότ λέγοντας: «Έχουμε την κατάλληλη αυτοπεποίθηση για να κυνηγήσουμε ένα θετικό αποτέλεσμα εκεί πέρα. Γνωρίζουμε πως μας περιμένει μία “καυτή” ατμόσφαιρα, αλλά έτσι είναι το ποδόσφαιρο». Από εκεί και πέρα ο προπονητής του συλλόγου υπογράμμισε πως είναι πολύ ευχαριστημένος από τη μέχρι τώρα πορεία των ποδοσφαιριστών του στο πρωτάθλημα.

Προηγούμενο ματς: Την εντός έδρας ήττα με 1-0 γνώρισε η Βίρτσμπουργκ Κίκερς από την Ουνιόν Βερολίνου, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Σημειώθηκε over 2,5 στα τρία τελευταία παιχνίδια της Βίρτσμπουργκ Κίκερς για το πρωτάθλημα.