Betarades.gr: Τα κορυφαία προγνωστικά στοιχήματος

ΑΡΚΑ ΓΚΝΤΙΝΙΑ

Τα βρήκε σκούρα την προηγούμενη αγωνιστική κόντρα στη Λεχ Πόζναν, από την οποία κατάφερε να αποσπάσει δύσκολα το βαθμό (0-0). Βρέθηκε μακριά από τον καλό της εαυτό, περιορίστηκε σε παθητικό ρόλο, με τη Λεχ Πόζναν να έχει τον έλεγχο. Παρέμεινε αήττητη για δεύτερο σερί παιχνίδι αήττητη στο πρωτάθλημα, διατηρώντας παράλληλα και το μηδέν στην άμυνα της. Έχει αφήσει θετικές εντυπώσεις με τη μέχρι στιγμής εικόνα της, μετράει μια ήττα στις έξι τελευταίες αγωνιστικές, ενώ βρίσκεται σταθερά ψηλά στη βαθμολογία και στην 5η θέση. Πανίσχυρη στην έδρα της, μετράει τέσσερις νίκες και μια ισοπαλία φέτος στην Εκστρακλάσα.

Προηγούμενο ματς: Ισόπαλες χωρίς τέρματα αναδείχθηκαν Λεχ Πόζναν και Άρκα την προηγούμενη αγωνιστική.

Στατιστικό: N/G τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια της.

Το Αρκα – Πιάστ παίζει στην Goalbet
goalbet-logo

ΠΙΑΣΤ

Σε ρηχά νερά κινήθηκε ξανά η Πιάστ που συνεχίζει να προβληματίζει με τις εμφανίσεις της. Υποδέχθηκε τη Σλασκ την προηγούμενη αγωνιστική, βρέθηκε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων πίσω στο σκορ, ενώ ο Χέμπερτ λίγο πριν το σφύριγμα της λήξης κατάφερε να σώσει έστω το βαθμό. Το συγκρότημα του Νέτσεκ συμπλήρωσε οκτώ παιχνίδια στο πρωτάθλημα χωρίς νίκη, μετρώντας αντίθετα πέντε ισοπαλίες και τρεις ήττες. Βρίσκεται σταθερά στις τελευταίες θέσεις της κατάταξης, διαθέτοντας τη δεύτερη χειρότερη άμυνα. Συνεχίζει να βρίσκεται υπό πίεση, με το κλίμα στην ομάδα να παραμένει κακό μετά τα συνεχόμενα αρνητικά αποτελέσματα. Στα σχοινιά και ο τεχνικός Νέτσεκ που γνωρίζει πως βρίσκεται ένα βήμα πριν την έξοδο.

Προηγούμενο ματς: Ισόπαλες 1-1 αναδείχθηκαν Πιάστ και Σλασκ την προηγούμενη αγωνιστική.

Στατιστικό: under 2,5 τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια της (παίξτο στην Goalbet).