38η αγωνιστική (τελευταία)

*Η αναμέτρηση διεξάγεται χωρίς κάποιο περιορισμό στον αριθμό θεατών.

*Για να παραμείνει στην κατηγορία, η Ζουβεντούδε θέλει καλύτερο αποτέλεσμα από τη Μπαΐα. Αδιάφορη η Κορίνθιανς, καθώς έχει εξασφαλίσει την έξοδο στο Κόπα Λιμπερταδόρες.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/4 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Στον πρώτο γύρο: Κορίνθιανς – Ζουβεντούδε 1-1

ΖΟΥΒΕΝΤΟΥΔΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Από τη δεύτερη διαδοχική της ήττα προέρχεται στο πρωτάθλημα η Ζουβεντούδε, μετά και από εκείνη στην έδρα της Φορταλέζα (1-0). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ζάιρ Βεντούρα φιλοξενήθηκε από τη Σάο Πάολο, στην έδρα της οποίας ηττήθηκε με 3-1. Αποτέλεσμα που ήταν και το πιο δίκαιο, καθώς η αντίπαλός της ήταν ανώτερη στον αγωνιστικό χώρο, έχοντας κατοχή αλλά και περισσότερες ευκαιρίες.

Είναι έτσι στους 43 βαθμούς, όσους έχει και η Μπαΐα, κόντρα στην οποία υστερεί σε ισοβαθμία. Οπότε και για να εξασφαλίσει την παραμονή της, θέλει απόψε καλύτερο αποτέλεσμα από εκείνη. Παρέμεινε αήττητη στα επτά τελευταία εντός της (4-3-0), έχοντας επικρατήσει στα τρία πιο πρόσφατα εξ αυτών. Συμπλήρωσε κάρτες ο Ουίλιαμ Ματέους, ενώ δεν έχει δικαίωμα συμμετοχής ο Μίτσελ Μασέδο, καθώς ανήκει στην Κορίνθιανς.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-1 από τη Σάο Πάολο, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω με 2-0 στο ημίχρονο (5′, 43′) και παρότι μείωσε στο 63′ με τον Σορίσο, τέσσερα λεπτά αργότερα δέχθηκε και τρίτο τέρμα, για το τελικό αποτέλεσμα.

Ζουβεντούδε Στατιστικά

*Με Under 2.5 ολοκληρώθηκαν τα 6/7 τελευταία παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα. (δες το στην Stoiximan)

*Με No Goal και Under 2.5 ολοκληρώθηκαν τα 4/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΚΟΡΙΝΘΙΑΝΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Αήττητη παρέμεινε για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι η Κορίνθιανς, μετά και τη νίκη επί της Ατλέτικο Παραναένσε (1-0 εντός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Σιλβίνιο υποδέχθηκε τη Γκρέμιο, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1. Παρότι καλύτερη στον αγωνιστικό χώρο, τα βρήκε αρκετά σκούρα και γλίτωσε τα χειρότερα στα τελευταία λεπτά.

Κάπως έτσι, έφτασε τους 57 βαθμούς και είναι στην τέταρτη θέση της κατάταξης, στο +2 από τη Φορταλέζα, που ακολουθεί, έχοντας εξασφαλίσει την απευθείας συμμετοχή στους ομίλους του Κόπα Λιμπερταδόρες. Δεν κατάφερε να πανηγυρίσει κάποιο διπλό στις οκτώ τελευταίες εξόδους της, μετρώντας τρεις ισοπαλίες και πέντε ήττες. Συμπλήρωσε κάρτες ο Ρότζερ Γκέδες.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με τη Γκρέμιο, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 39ο λεπτό, για να ισοφαρίσει στο 86′ με τον Ρενάτο Αουγκούστο.

Κορίνθιανς Στατιστικά

*Με Under 2.5 ολοκληρώθηκαν τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.

*Με Over 2.5 ολοκληρώθηκαν τα 3/4 τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.