*Ρεβάνς για την άνοδο/παραμονή στην πρώτη κατηγορία της Τσεχίας. Σε ισχύ ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ, σε περίπτωση ίδιου σκορ με το πρώτο ματς, ακολουθεί παράταση και αν χρειαστεί πέναλτι.

*Στο πρώτο ματς: Κάρβινα – Ζιλχάβα 2-1

Ζιλχάβα – Κάρβινα στην Betshop

ΖΙΛΧΑΒΑ (Β’)

Θα μπορούσε να έχει πάρει κάτι καλύτερο η Ζιλχάβα την περασμένη Τρίτη στο πρώτο ματς των μπαράζ ανόδου/παραμονής κόντρα στην Κάρβινα. Πήγε να παίξει στην έδρα της αντιπάλου και δεν μπορεί να πει κανείς ότι ήταν «ψαρωμένη», το αντίθετο μάλλον. Ήταν ανώτερη απ’ τον αντίπαλο, έβγαλε πιο καθαρές ευκαιρίες, ωστόσο δεν είχε την απαιτούμενη ψυχολογία στην  τελική ενέργεια. Πιο αποτελεσματική ήταν η Κάρβινα, η οποία σκόραρε δύο φορές απ’ το 8’ μέχρι το 42’ στο πρώτο ημίχρονο, η Ζιλχάβα βρήκε το σημαντικό εκτός έδρας γκολ στο 53’ με τον Κλίμα και έμεινε «ζωντανή» στη μάχη για την άνοδο. Είναι ισχυρή εντός έδρας και θεωρεί ότι μπορεί να ανατρέψει την κατάσταση, έρχεται από 9/11 νίκες στο γήπεδο της!

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 κόντρα στην Κάρβινα.

Στατιστικό: Έρχεται από εννέα σερί G/G ανεξαρτήτως έδρας (δες το στην Betshop).

Δείτε τα προγνωστικά Τσεχίας (Κλικ Εδώ)

ΚΑΡΒΙΝΑ (Α’)

Είχε αποτελεσματικότητα και σοβαρότητα η Κάρβινα στο ματς της περασμένης Τρίτης κόντρα στη Ζιλχάβα. Δεν εντυπωσίασε, ούτε μάγεψε με την εικόνα της, εντούτοις έκανε αυτό που έπρεπε για να κερδίσει. Σκόραρε δύο φορές στο πρώτο μέρος, παρότι δεν ήταν καλύτερη απ’ τον αντίπαλο, δεν κατάφερε να διατηρήσει ανέπαφη την εστία της, το 2-1 της Ζιλχάβα δίνει ελπίδες σε αμφότερες τις ομάδες ενόψει της σημερινής ρεβάνς. Επιστροφή στις νίκες για την Κάρβινα, η οποία εναλλάσσει αποτελέσματα στα τελευταία παιχνίδια, δεν έχει ισοπαλία στα τελευταία 15 (6-0-9)! Δεν είναι καλή εκτός έδρας, έρχεται από 8/9 ήττες σ’ όλες τις διοργανώσεις, σκοράρει σπάνια μακριά απ’ το γήπεδο της.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση 2-1 επί της Ζιλχάβα.

Στατιστικό: Έρχεται από 12/18 2-3 Goal ανεξαρτήτως έδρας.