*Over 2.5 τα 5/6 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στον πρώτο γύρο: Νόρκεπινγκ – Χάμαρμπι 2-0

Δείτε τα Προγνωστικά Σουηδίας

ΧΑΜΑΡΜΠΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 1-0 από τη Χάμαρμπι, για το Κόνφερενς Λιγκ. Το τέρμα που δέχθηκε στο 53ο λεπτό, διαμόρφωσε και το τελικό αποτέλεσμα.

Με άδεια χέρια έφυγε από την Ολλανδία, η Χάμαρμπι. Την Πέμπτη, η ομάδα του Μαρτί Σιφουέντες φιλοξενήθηκε από τη Χάμαρμπι, από την οποία και ηττήθηκε με 1-0, στο πρώτο μεταξύ τους ματς για τον δεύτερο προκριματικό του Κόνφερενς Λιγκ. Είχε περισσότερο παθητικό ρόλο στο ματς, δέχθηκε αρκετές φάσεις και στάθηκε τυχερή που το σκορ δεν ξέφυγε περισσότερο, έχοντας τόσο τη βοήθεια του δοκαριού, όσο και τον πορτιέρο Ντοβίν σε καλή βραδιά.

Θα προσπαθήσει για την ανατροπή τώρα, στην εντός έδρας ρεβάνς (03/08). Δεύτερη διαδοχική ήττα, καθώς είχε προηγηθεί αυτή στην έδρα της Μπρομαποϊκάρνα (1-0), για το πρωτάθλημα. Βρίσκεται έτσι στα μέσα της κατάταξης, με 22 βαθμούς, όσους έχουν και οι Μιάλμπι και Μπρομαποϊκάρνα. Επικράτησε στα 5/7 φετινά εντός της στη διοργάνωση (5-1-1). Επέστρεψαν στις προπονήσεις οι Κράλι και Μίκελσεν, ήταν στην αποστολή για την Ολλανδία, αλλά δεν αγωνίστηκαν.

Χάμαρμπι Στατιστικά

*No Goal και Under 2.5 τα 3/5 τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal και Over 2.5 τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΝΟΡΚΕΠΙΝΓΚ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 1-0 επί της Ντέγκερφορς, για το πρωτάθλημα. Το τέρμα του Σέμα στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, διαμόρφωσε και το τελικό αποτέλεσμα.

Τη δεύτερη διαδοχική της νίκη πανηγύρισε στο πρωτάθλημα η Νόρκεπινγκ, μετά και το διπλό (1-2) επί της Μιάλμπι. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Γκλεν Ρίντερσχολμ υποδέχθηκε τη Ντέγκερφορς, της οποίας και επικράτησε με 1-0. Σε ένα παιχνίδι με ευκαιρίες και από τις δυο πλευρές, όπου αμφότερες είχαν από ένα καλό ημίχρονο, η ίδια κατάφερε να “κλέψει” το τρίποντο στο φινάλε.

Έφτασε έτσι τους 25 βαθμούς και προσπαθεί να μαζέψει τη διαφορά από την πρώτη τριάδα, που οδηγεί στην Ευρώπη, αλλά έχει αρκετό δρόμο ακόμη μπροστά στης. Ηττήθηκε μια φορά στις έξι πιο πρόσφατες εξόδους της (3-2-1). Εκτός μάχης τέθηκε για το σημερινό Χάμαρμπι – Νόρκεπινγκ ο πρώτος σκόρερ, Κρίστοφερ Νίμαν, καθώς συμπλήρωσε κάρτες.