Εξ αναβολής αναμέτρηση για την 6η αγωνιστική

*Με under2.5 γκολ ολοκληρώθηκαν και οι 8 αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων στην ιστορία τους.

ΤΣΙΝΤΙΑ ΤΑΡΓΚΟΒΙΣΤΕ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία με 1-1 απέναντι στη Φαρούλ, για την περασμένη αγωνιστική, στις 12/11. Μετά από ένα ισορροπημένο 1ο ημίχρονο, με λίγες καλές ευκαιρίες εκατέρωθεν, η Τσίντια ήταν καλύτερη στο β’ μέρος, αλλά έμεινε πίσω στο σκορ στο 67ο λεπτό, κόντρα στη ροή του παιχνιδιού. Πίεσε στη συνέχεια για την ισοφάριση και κατάφερε να “σώσει” το βαθμό της ισοπαλίας, χάρη σε εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 90+1′.

Αυτό ήταν το έβδομο συνεχόμενο παιχνίδι της χωρίς ήττα στο πρωτάθλημα (5-2-0). Βρίσκεται στην 11η θέση της βαθμολογίας, στο -6 από την εξάδα των πλέι οφ, με παιχνίδι περισσότερο από την 6η Στεάουα Βουκουρεστίου. Εντός έδρας δεν έχει ήττα στα τελευταία 5 παιχνίδια της (2-3-0), σε πρωτάθλημα και κύπελλο, με τα τέσσερα από αυτά να ολοκληρώνονται με g/g.

Χωρίς απουσίες θα παραταχθεί στη σημερινή αναμέτρηση.

ΤΣΙΝΤΙΑ ΤΑΡΓΚΟΒΙΣΤΕ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*G/g στα 4/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

*3 συνεχόμενα under2.5 γκολ.

ΚΡΑΪΟΒΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία με 2-2 απέναντι στη Ραπίντ Βουκουρεστίου, για την περασμένη αγωνιστική, στις 12/11. Εξαιρετικό το ξεκίνημα της, πήρε προβάδισμα δύο τερμάτων στο 19ο λεπτό, με τους γηπεδούχους να μειώνουν σε 1-2 στο 24′, σε ένα 1ο ημίχρονο όπου η Κραϊόβα κυριάρχησε. Είχε περισσότερο ρόλο παρατηρητή στο β’ μέρος, με τη Ραπίντ να είναι ανώτερη και να φτάνει δίκαια στην ισοφάριση στο 72ο λεπτό. Καμία τους δεν απείλησε ιδιαίτερα στο υπόλοιπο του αγώνα, με το 2-2 να μένει μοιραία μέχρι τέλους.

Δεν έχει ήττα στα τελευταία πέντε παιχνίδια της στο πρωτάθλημα (4-1-0). Βρίσκεται στην 4η θέση της βαθμολογίας, στο +5 από το γκρουπ υποβιβασμού, με παιχνίδι λιγότερο από την 7η Πετρολούλ. Αήττητη στα τελευταία 5 εκτός έδρας παιχνίδια της (3-2-0), σε πρωτάθλημα και κύπελλο, με τα τρία από αυτά να ολοκληρώνονται με g/g.

Τιμωρημένος ο Μιτρέα. Εκτός οι Μπάντσου και Κόλιτς.