* 3ος γύρος του Λιγκ Καπ. Οι αγώνες είναι μονοί, νοκ άουτ, σε περίπτωση ισοπαλίας η πρόκριση στην επόμενη φάση κρίνεται απευθείας στα πέναλτι.

*Η Στόουκ δεν έχει χάσει ποτέ εντός έδρας από την Τζίλιγχαμ, έχοντας τέσσερις ισοπαλίες σε έξι αγώνες.

*Οι πέντε από τις έξι αναμετρήσεις τους στο παρελθόν σε αυτό το γήπεδο έχουν λήξει under 2,5.

Στόουκ – Τζίλιγχαμ στην Betshop | +21

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΣΤΟΟΥΚ ΑΝΑΛΥΣΗ (Τσάμπιονσιπ)

Η Στόουκ ηττήθηκε και από την Μπρίστολ Σίτι με 0-2, εξακολουθώντας να αναζητεί την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα. Αλλά ακόμη χειρότερο είναι το γεγονός πώς έχει σκοράρει μόνο μία φορά ως τώρα στα τέσσερα παιχνίδια που έχει παίξει για τη σεζόν.

Ο προπονητής της, Μάικλ Ο’ Νιλ, παραδέχθηκε πώς η εμφάνιση της ομάδας του κάθε άλλο παρά καλή ήταν, χαρακτηρίζοντας την επίπεδη και χωρίς φαντασία. Γι’ αυτό και αντιμετωπίζουν προβλήματα όσον αφορά στο σκοράρισμα.

Οι μακροχρόνια τραυματίες Μπέρλιντεν (ΜΕ), Αλεν (ΜΕ), Σόουκρος (ΑΜ) αναμένεται να λείψουν πάλι, ενώ το πιθανότερο είναι πώς θα αγωνιστούν αρκετοί νεαροί παίκτες, τουλάχιστον έξι!

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Στόουκ έχασε 0-2 εντός έδρας από την Μπρίστολ Σίτι, δεχόμενη το πρώτο γκολ από τον Γουέλς στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου και το δεύτερο από τον Γουίμαν στο 89ο λεπτό.

Στόουκ Στατιστικά

*Εχει 4/4 under 2,5 φέτος (δες το στην Betshop).

*Εχει 4/4 N/G φέτος.

Παίξε Νόμιμα στην Betshop +21 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΤΖΙΛΙΓΧΑΜ ΑΝΑΛΥΣΗ (Λιγκ 1)

Η Τζίλιγχαμ πέτυχε και την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα, επικρατώντας μάλιστα μακριά από το γήπεδο της με 2-3 της Γουίγκαν. Και γενικά αυτή ήταν η τρίτη της στα πέντε τελευταία παιχνίδια που έχει μόλις μία ήττα, έχοντας ξεκινήσει σχετικά καλά τη σεζόν.

Ο έμπειρος τεχνικός της, Στιβ Εβανς, δήλωσε πώς θα προσπαθήσουν για τη νίκη απόψε, αλλά ξεκαθάρισε πώς προτεραιότητα γι’ αυτούς αποτελεί το πρωτάθλημα και αυτό είναι που τους ενδιαφέρει περισσότερο. Γι’ αυτό και απόψε αναμένεται να παρατάξει μία ενδεκάδα με πολλές αλλαγές σε σχέση με αυτήν που παίζει στο πρωτάθλημα.

Οι Ντέμπσι (ΜΕ), Ο’ Κίφι (ΑΜ) δύσκολα θα παίξουν, προερχόμενοι από τραυματισμό.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Τζίλιγχαμ κέρδισε 2-3 εκτός έδρας την Γουίγκαν, παρόλο που βρέθηκε να χάνει από τέρμα του Γκάρνερ στο 21’. Αλλωστε ισοφάρισε σε ένα λεπτό με τον Γκράχαμ και πήρε προβάδισμα με τον ίδιο παίκτη στο 30’, ενώ ο Κόιλ στο 62’ έκανε το 1-3, πριν δεχθεί ένα γκολ από τον Νέισμιθ στο 64’.