*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 5/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΣΤΟΟΥΚ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Σάντερλαντ με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 12ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Εμάεϊ στο 7’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Κλαρκ στο 10’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο ΜακΝάλι στο 47’.

Μέτρια εμφάνιση, αλλά νικηφόρο αποτέλεσμα για τη Στόουκ. Μπήκε δυνατά και πήρε κεφάλι στο σκορ από νωρίς, όμως λίγα λεπτά αργότερα δέχθηκε το γκολ της ισοφάρισης. Με την έναρξη της επανάληψης βρήκε ξανά το δρόμο προς τα δίχτυα, διατηρώντας το υπέρ της σκορ ως το τελευταίο σφύριγμα.

Πήρε ψυχολογία ύστερα από τη νίκη αυτή, αλλά σήμερα το έργο της είναι αρκετά πιο δύσκολο. Αντιμετωπίζει ένα εκ των φαβορί για την άνοδο και θα πρέπει να δείξει μεγαλύτερη αποτελεσματικότητα τόσο αμυντικά, όσο και επιθετικά. Δεν έχει εκμεταλλευτεί τον παράγοντα έδρα όσο θα ήθελε, αφού μετράει μόλις μία νίκη στις τέσσερις πρόσφατες αναμετρήσεις της.

Στόουκ Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΛΙΝΤΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Νόργουιτς με σκορ 2-3, στα πλαίσια της 12ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι γηπεδούχοι με τον Ντάφι στο 4’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Σάρα στο 43’. Το 2-1 πέτυχε ο Ντάφι με αυτογκόλ στο 63’ και το 2-2 ο Σάμερβιλ στο 77’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Σάμερβιλ με δεύτερο προσωπικό του γκολ στο 85’.

Εξαιρετική εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο για τη Λιντς και τεράστια νίκη απέναντι στη Νόργουιτς. Κακό πρώτο μέρος, έμεινε αρκετά πίσω στο σκορ, όμως στην επανάληψη πίεσε έντονα και εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες που δημιούργησε, ανατρέποντάς το.

Ρυθμό φαίνεται να βρήκε ξανά και πλέον στοχεύει ψηλότερα στο βαθμολογικό πίνακα. Είναι σε καλή κατάσταση, παίζει επιθετικό ποδόσφαιρο και σκοράρει με τεράστια ευκολία στις αναμετρήσεις της, όμως είναι τραγικά επιρρεπής στα μετόπισθεν, με αποτέλεσμα να δέχεται γκολ σχεδόν μόνιμα.