11η αγωνιστική

*Μετρούν 7/10 παιχνίδια με over 2.5 γκολ τελευταία μεταξύ τους, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Δεν έχει σημειωθεί νίκη φιλοξενούμενου στα πρόσφατα 3 επίσημα παιχνίδια ανάμεσά τους.

ΣΤΑΜΠΕΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε με σκορ 1-3 εκτός έδρας, της Νοτόντεν, στο πλαίσιο του Κυπέλλου. Στο 34’ ο Νες σκόραρε για το 0-1 των φιλοξενούμενων που ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου. Στο 65’ ο Φρίτζελ ισοφάρισε σε 1-1 και έστειλε το ματς στην παράταση. Στο 91’ ο Γκιφτ και στο 94’ ο Χάνσεν με εκτέλεση πέναλτι έδωσαν τη νίκη στη Στάμπεκ.

Η Στάμπεκ δυσκολεύτηκε να καταβάλει την αντίσταση της Νοτόντεν (1-3) για το θεσμό του Κυπέλλου, χρειάστηκε το έξτρα χρόνο της παράτασης για να επικρατήσει εν τέλει με δύο τέρματα διαφορά και να πάρει την πρόκριση για την επόμενη φάση. Όσον αφορά το πρωτάθλημα μετρά δύο νίκες και τρεις ισοπαλίες στα πρόσφατα πέντε ματς, με το τελευταίο να είναι η “λευκή” ισοπαλία στην έδρα της Σταρτ. Αήττητη για έξι αγωνιστικές. Δεν αναφέρθηκαν νέα αγωνιστικά προβλήματα ενόψει Φρέντρικσταντ.

Στάμπεκ Στατιστικά

*Το N/G εμφανίστηκε στα 4/6 τελευταία παιχνίδια της

*7/10 ματς πρωταθλήματος με under 2.5

*Δέχεται γκολ σε 2/4 παιχνίδια εντός έδρας

ΦΡΕΝΤΡΙΚΣΤΑΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Πήρε τη νίκη με σκορ 0-1 εκτός έδρας, με αντίπαλο την Κβικ Χάλντεν, στο πλαίσιο του Κυπέλλου. Στο πρώτο μέρος οι φιλοξενούμενοι δε βρήκαν λύσεις να σκοράρουν και έμειναν στο μηδέν. Τη λύση έδωσε ο Όσχαϊμ με το τέρμα στο 50’.

Η Φρέντρικσταντ πέτυχε το σκοπό της στο Κύπελλο, ο οποίος ήταν να περάσει στην επόμενη φάση, έναντι της άσημης και σαφώς υποδεέστερης Κβικ Χάλντεν (0-1). Έπαιξε όσο χρειάστηκε για να σκοράρει ένα τέρμα και να φτάσει στην πρόκριση. Νίκησε έπειτα από τρεις διαδοχικές ήττες στο πρωτάθλημα, με την τελευταία να είναι από τη Ράνχαϊμ εκτός έδρας, με σκορ 3-2. Δεν αγωνίστηκε για τη 10η αγωνιστική, αφού το ματς με τη Ράουφος αναβλήθηκε. Εκτός οι Γιόχανσεν, Άουκλαντ και Ντράγκε.