*17η αγωνιστική

*Η Σιμίζου είναι αήττητη σε εφτά αγώνες στο παρελθόν από την Αβίσπα Φουκουόκα, με πέντε νίκες, τρεις εκ των οποίων σε τέσσερα παιχνίδια εντός.

Δείτε τα Προγνωστικά Ιαπωνίας

ΣΙΜΙΖΟΥ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Σιμίζου κέρδισε 8-0 εντός έδρας το Πανεπιστήμιο Σουνάν, με το σκορ να τα «λέει» όλα! Μάλιστα πέτυχε από τέσσερα γκολ σε κάθε ημίχρονο, με τους Τιάγκο Σαντάνα (13’, 33’), Ντισάρο (41’, 49’, 52’), Νακαγιάμα (44’, 56’), Κίτο (84’ αυτ.).

Η Σιμίζου δεν συνάντησε κανένα απολύτως πρόβλημα, αντιθέτως «ξεμπούκωσε» απέναντι σε ομάδα χαμηλότερης κατηγορίας, κερδίζοντας με 8-0 εντός έδρας το Πανεπιστήμιο Σουνάν για το κύπελλο, περνώντας στην επόμενη φάση. Αυτή ήταν η πρώτη της νίκη έπειτα από τρεις σερί ήττες, ενώ ειδικά στο πρωτάθλημα δεν κερδίζει εδώ και πέντε παιχνίδια! Μάλιστα είναι η μοναδική ομάδα χωρίς εντός έδρας νίκη στο πρωτάθλημα, με ίδιο αριθμό ισοπαλιών και ηττών, από τέσσερις.

Είναι στην 16η θέση του βαθμολογικού πίνακα, που οδηγεί σε μπαράζ παραμονής, αλλά ισόβαθμη με την ομάδα από κάτω της που υποβιβάζεται απευθείας, ενώ είναι σε απόσταση βολής, στο -2 συγκεκριμένα, από μία θέση παραμονής.

Τραυματίες είναι ο έμπειρος μέσος Ρενάτο Αουγκούστο και ο γκολκίπερ Ουμέντα.

Σιμίζου Στατιστικά

*Εχει πέντε σερί over 2,5

*Εχει 5/8 G/G εντός έδρας στο πρωτάθλημα.

*Εχει 5/8 αγώνες με 2-3 γκολ εντός έδρας στο πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΑΒΙΣΠΑ ΦΟΥΚΟΥΟΚΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Αβίσπα Φουκουόκα έχασε με 2-1 εκτός έδρας από την Κασίμα Αντλερς, δεχόμενη δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο από τον Εβεράλντο στο 34’ και από τον Νακάμα στο 40’, καταφέρνοντας απλά να μειώσει με τον Γιαμαγκίσι στο 45ο λεπτό της αναμέτρησης.

Η Αβίσπα Φουκουόκα έχασε με 2-1 εκτός έδρας από την Κασίμα Αντλερς για το Λιγκ Καπ, όμως έχοντας κερδίσει με 1-0 τον πρώτο αγώνα, προκρίθηκε στην επόμενη φάση του θεσμού! Αυτή ήταν η πρώτη της ήττα έπειτα από δύο σερί νίκες και τρεις αγώνες που δεν είχε χάσει. Και μακριά από την έδρα της έχει τρεις ήττες στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια που δεν κερδίζει.

Είναι στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 12η θέση του για την ακρίβεια, έχοντας τη χειρότερη επίθεση και την καλύτερη άμυνα του πρωταθλήματος, με τα παιχνίδια της να έχουν τα λιγότερα γκολ στην κατηγορία.