32η αγωνιστική

*100% πληρότητα θεατών.

*Στον Α’ γύρο: Μπρεστ – Σεντ Ετιέν 1-0

*4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με goal/goal

*Η Μπρεστ έχει μόλις μία νίκη στα πέντε τελευταία εκτός με αντίπαλο την Σεντ Ετιέν (3-1-1).

ΣΕΝΤ ΕΤΙΕΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Κανείς δεν κατάλαβε επακριβώς τι συνέβη στην έδρα της Λοριάν την περασμένη εβδομάδα, όπου διασύρθηκε με 6-2. Βρέθηκε να προηγείται με 0-2 μέχρι το 22′ αλλά στην συνέχεια του αγώνα ξέχασε να αμυνθεί και ακολούθησε καταιγίδα τερμάτων από την γηπεδούχο. Δέχτηκε τέσσερα γκολ από το 42′ μέχρι το 65′, τρία λεπτά μετά έμεινε με παίκτη λιγότερο και στο τελευταίο δεκάλεπτο είδε την εστία της να παραβιάζεται άλλες δύο φορές.

Έχει δεχτεί δέκα γκολ στα δύο τελευταία παιχνίδια της και η ηρεμία που έβγαζε με τον Ντιπρά, έχει ταραχθεί για τα καλά. Ενδεικτικό το γεγονός ότι οπαδοί της ομάδας περίμεναν την αποστολή μετά το ματς στην έδρα της Λοριάν, ζητώντας εξηγήσεις τόσο από τους παίκτες όσο και από τον προπονητή της. Ο πρόεδρος έλαβε δραστικά μέτρα και κανόνισε συνάντηση με το αγωνιστικό τμήμα νωρίτερα μέσα στην εβδομάδα. Ξανά εντός ζώνης, αλλά σε απόσταση αναπνοής από την σωτηρία.

«Η σωτηρία της ομάδας θα εξαρτηθεί από την αμυντική μας σταθερότητα. Είχαμε διορθώσει πολλά, αλλά σε αυτά τα δύο τελευταία παιχνίδια ήμασταν ανίκανοι να κάνουμε το οτιδήποτε αμυντικά. Οι παίκτες πρέπει να έχουν καθαρό μυαλό στα παιχνίδια για να κάνουν αυτά που πρέπει. Το εύρος της ήττας μας στην έδρα της Λοριάν είναι υπερβολικό και δεν αντικατοπτρίζει την πραγματικότητα», δήλωσε ο τεχνικός Ντυπρά σε συνέντευξη Τύπου.

Επιστρέφει ο ηγετικός φορ Καζρί (25/9), που έχει παραγκωνιστεί από τον Ντυπρά, το ίδιο και ο μέσος Καμαρά (28/1). Δεν προλαβαίνει ο φορ Αμουμά (18/1), τιμωρημένος ο χαφ Νεϊού (14/0), πάντα εκτός ορισμένοι μακροχρόνιοι.

Σεντ Ετιέν Στατιστικά

*6/8 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με goal/goal

*6/7 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Χ στο πρώτο ημίχρονο

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΜΠΡΕΣΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Έμεινε στο 1-1 εντός έδρας απέναντι στην Ναντ την περασμένη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Δίκαιο αποτέλεσμα, με μοιρασμένες ευκαιρίες και με τις δύο ομάδες να έχουν από ένα καλό ημίχρονο η καθεμία. Η ίδια ισοφάρισε στο 67′ με τον Σαρμπονέ και ενώ το ματς είχε διακοπεί στις αρχές του δευτέρου μέρους λόγω εισβολής οπαδού στον αγωνιστικό χώρο.

Συνεχίζει να μαζεύει πολύτιμους βαθμούς και να διατηρείται σε ασφαλή βαθμολογικά στρώματα. Η διοίκηση αλλά και το αγωνιστικό τμήμα της ομάδας, έχουν θέσει ως στόχο την 12άδα (θέση στην οποία βρίσκεται τώρα) και με βάση την εικόνα της, η φιλοδοξία αυτή φαντάζει ιδιαίτερα ρεαλιστική.

«Θα παίξουμε με μια ομάδα που παίζει την επιβίωσή της. Μπορεί να είναι καλό για αυτούς αλλά εκτιμώ ότι θα έχουν άγχος Το γήπεδο θα είναι γεμάτο και η ατμόσφαιρα ιδιαίτερα θερμή. Θα πρέπει η εμφάνισή μας να περιλαμβάνει στοιχεία σαν και αυτά που δείξαμε απέναντι στην Μονπελιέ και την Ναντ», επισήμανε ο τεχνικός Ντε Ζακαριάν εν όψει της σημερινής αναμέτρησης.

Τιμωρημένος ο φορ Σατριάνο (10/4) που πλέον έχει θέση βασικού, ενώ τραυματίστηκε και θα απουσιάσει ο παρτενέρ του Λε Ντουαρόν (30/4). Δεν υπολογίζεται ο στόπερ Μπεν (2/0) και ο κίπερ Σιμπουά.