*34η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Σπορτ Ρεσίφε-Σεαρά 2-0

*Οι δύο ομάδες παίζουν πέμπτη (!) φορά φέτος. Οι άλλες τρεις ήταν σε ένα πολιτειακό κύπελλο, με τους δύο σε αυτό το γήπεδο, με την Σεαρά να τους κερδίζει αμφότερους, με G/G και over 2,5.

Δείτε τα Προγνωστικά Βραζιλίας

ΣΕΑΡΑ

Προηγούμενο ματς: Η Σεαρά έχασε 1-0 εκτός έδρας από την Αβαϊ, με ένα γκολ του Γουαγκίνιο στο 47ο λεπτό.

Η Σεαρά έχασε με 1-0 εκτός έδρας από την Αβαϊ σε έναν αγώνα που φάνηκε πόσο βαθμολογικά αδιάφορη δείχνει αυτή την περίοδο. Αυτή ήταν η τέταρτη ήττα της στους έξι τελευταίους αγώνες που δεν έχει κάποια νίκη, ενώ ειδικά στους τέσσερις πιο πρόσφατους δεν έχει σκοράρει καν!

Τουλάχιστον επιστρέφει στην έδρα της, εκεί που έχει πετύχει τις δύο τελευταίες νίκες της, αλλά και που γενικώς στους 10 τελευταίους αγώνες της έχει χάσει μόνο μία φορά και έχει πέντε νίκες.

Με τις αποστάσεις της, τόσο από την πρώτη τετράδα, όσο και από την ζώνη του υποβιβασμού, αρκετά μεγάλες, μάλλον μοιάζει αδιάφορη βαθμολογικά αυτή τη στιγμή.

Σεαρά Στατιστικά

*Πέντε σερί under 2,5

*Τέσσερα συνεχόμενα N/G

ΣΠΟΡΤ ΡΕΣΙΦΕ

Προηγούμενο ματς: Η Σπορτ Ρεσίφε κέρδισε 2-1, με ανατροπή, εντός έδρας την Σαπεκοένσε. Βρέθηκε να χάνει από τέρμα του Παβάνι στο 34ο λεπτό, αλλά ισοφάρισε με αυτογκόλ του Καζονάτι στο 50’, πριν πάρει τη νίκη με τον Ρουίζ στο 62’.

Η Σπορτ Ρεσίφε κέρδισε 2-1 εντός έδρας την Σαπεκοένσε, με ανατροπή, αποκτώντας και πάλι ένα μικρό “μαξιλαράκι” ασφαλείας στην προσπηθεια της να επιστρέψει στην κορυφαία κατηγορία.

Αυτή τη στιγμή είναι στην δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα, στο -5 από την κορυφή, αλλά και στο +5 από την πέμπτη θέση που δεν οδηγεί πουθενά. Και έχει πάντα την καλύτερη επίθεση της κατηγορίας.

Η τελευταία νίκη της ήταν η τρίτη στους οκτώ τελευταίους αγώνες που δεν χάνει, αλλά μακριά από την έδρα της στα οκτώ πιο πρόσφατα παιχνίδια κέρδισε μόνο την ουραγό και υποβιβασμένη Α Μπε Σε Νατάλ. Όμως είναι και αήττητη στα τέσσερα τελευταία της εκτό έδρας, αλλά με τρεις ισοπαλίες.