*11η αγωνιστική

*Τρεις σερί αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*Οι δύο ομάδες έπαιξαν φέτος για ένα πολιτειακό κύπελλο, με την Σπορτ Ρεσίφε να κερδίζει με 2-1 εντός έδρας την Σεαρά.

Δείτε τα προγνωστικα για παμε στοιχημα σήμερα

ΣΕΑΡΑ

Προηγούμενο ματς: Η Σεαρά έχασε 1-0 εκτός έδρας από την Μπρούσκε, με τέρμα του Μάρκος Σεράτο στο 65ο λεπτό.

Η Σεαρά έχασε με 1-0 εκτός έδρας από την Μπρούσκε, δεύτερη συνεχόμενη ήττα της, πάλι μακριά από το γήπεδο της!

Σε αυτό είναι αήττητη ακόμη στο εθνικό πρωτάθλημα, με τρεις νίκες στα πιο πρόσφατα παιχνίδια που έχει παίξει σε αυτό.

Οι τελευταίες δύο ήττες της ήταν οι πρώτες στο εθνικό πρωτάθλημα έπειτα από έξι σερί αγώνες σε αυτό όπου ήταν αήττητη, με τέσσερις νίκες σε αυτό το διάστημα.

Είναι σχετικά ψηλά στο βαθμολογικό πίνακα, εκτός πρώτης τετράδας, στο -3 συγκεκριμένα, αλλά με τέτοια στατιστικά που δεν μπορεί να θεωρηθεί απόσταση βολής. Δηλαδή ακόμη και να κερδίσει σήμερα, δεν θα μπει σε αυτή.

Σεαρά Στατιστικά

*10/15 G/G εντός έδρας.

*8/15 αγώνες με 2-3 γκολ εντός έδρας

ΣΠΟΡΤ ΡΕΣΙΦΕ

Προηγούμενο ματς: Η Σπορτ Ρεσίφε κέρδισε 1-0 εντός έδρας την Μιρασόλ, με τέρμα του Ροσάλες στο 66ο λεπτό. .

Η Σπορτ Ρεσίφε κέρδισε με 1-0 εντός έδρας την Μιρασόλ, δεύτερη σερί νίκη στο γήπεδό της, με ίδιο σκορ μάλιστα και με ίδιο βαθμό δυσκολίας.

Γενικώς δεν δείχνει να είναι στα καλύτερα της αυτή την εποχή, αυτή ήταν μόλις η τρίτη νίκη της στα εφτά τελευταία παιχνίδια, δεύτερη σερί στο εθνικό πρωτάθλημα μετά από τρεις συνεχόμενες ήττες.

Αυτά τα αποτελέσματα πάντως την ανέβασαν πάλι εντός πρώτης τετράδας και θέσεων που οδηγούν στην άνοδο, πριν την έναρξη της τελευταίας αγωνιστικής.

Αυτή τη στιγμή είναι στην 5η θέση, ισόβαθμη με την ομάδα στην τέταρτη, αλλά και με δύο ακόμη από πίσω της!