6η αγωνιστική

*Μετρούν 10 σερί αναμετρήσεις με under 2.5 γκολ μεταξύ τους ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Δεν έχει σημειωθεί νίκη γηπεδούχου στα πρόσφατα 3 επίσημα παιχνίδια ανάμεσά τους.

ΤΕΝΕΡΙΦΗ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Γνώρισε την ήττα με σκορ 1-0 εκτός έδρας, από την Ιμπίθα, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Στο πρώτο μέρος οι δύο ομάδες δε εκμεταλλεύτηκαν τις ευκαιρίες που δημιούργησαν και έμειναν στο μηδέν. Τη διαφορά έκανε το αυτογκόλ του Μελό στο 63’ με το οποίο πήρε το “τρίποντο” η Ιμπίθα.

Η Τενερίφη δεν έχει ξεκινήσει καθόλου καλά τη νέα αγωνιστική περίοδο και είναι ενδεικτικό ότι σε πέντε αναμετρήσεις έχει σημειώσει μόλις μία νίκη. Έχασε από την Ιμπίθα (1-0) εκτός έδρας στο προηγούμενο, κάνοντας προβληματική εμφάνιση. Έχει μείνει στο μηδέν σε δύο από τα πέντε ματς, ωστόσο, εντός έδρας έχει πάρει τέσσερις πόντους με μία νίκη και μία ισοπαλία ως απολογισμό. “Έχουμε την υποστήριξη του κόσμου ματς και είμαι αισιόδοξος. Η Μάλαγα είναι μια ομάδα ικανή για μεγάλα πράγματα, το παιχνίδι θα είναι ανταγωνιστικό και με ξεκάθαρη ανάγκη για βαθμούς και από τους δύο”, δήλωσε ο κόουτς Ράμις. Στο αγωνιστικό σκέλος, είναι εκτός οι Σασούα, Σέρχιο Γκονθάλεθ, Χαβιέρ Αλόνσο, Χουράδο, Ελάντι Θορίγια και Ντάουντα.

Τενερίφη Στατιστικά

*3 σερί αναμετρήσεις έληξαν με No Goal

*3/5 παιχνίδια έληξαν με “2-3 τέρματα”

*Δέχεται γκολ σε 7/10 ματς εντός έδρας

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΜΑΛΑΓΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Πήρε τη νίκη με σκορ 1-0 εντός έδρας, με αντίπαλο τη Μάλαγα, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Στο πρώτο μέρος οι δύο ομάδες δεν αξιοποίησαν τις ευκαιρίες που δημιούργησαν και έμειναν στο μηδέν. Τη διαφορά έκανε το τέρμα του Χουάν Κάρλος στο 67’ για να διαμορφωθεί το τελικό αποτέλεσμα.

Η Μάλαγα απογοήτευσε για ακόμα μία αγωνιστική, καθώς έχασε από την Ουέσκα (1-0) εκτός έδρας και έφτασε τις τέσσερις ήττες στη φετινή αγωνιστική περίοδο. Σίγουρα οι κινήσεις που έγιναν για την ενίσχυση του ρόστερ συγκριτικά με τα αποτελέσματα δεν είναι η αναμενόμενη και με βάση τα δημοσιεύματα από τα ισπανικά μέσα ο Πάμπλο Γκέδε παίζει τη θέση του στην τεχνική ηγεσία στο προσεχές παιχνίδι. Η μοναδική επιτυχία για τους “Μποκερόνες” ήρθε σχετικά εύκολα, στην έδρα της Μιραντές με σκορ 1-3 και τους Ρουμπέν Κάστρο και Φραν Σολ να ανοίγουν λογαριασμό στη φετινή αγωνιστική περίοδο. Το θετικό είναι ότι επιστρέφει ο αμυντικός Μπουστίνθα όμως είναι εκτός αποστολής οι Γιονάς Ραμάλιο, Μπούργος, Λουίς Μουνιόθ, Αδριάν Λόπεθ και Αντρές Κάρο.