ΜΠΡΑΓΚΑΝΤΙΝΟ - ΚΟΥΙΑΜΠΑ Προγνωστικά

30η αγωνιστική

*Αήττητη η Κουιάμπα στα πέντε τελευταία παιχνίδια με αντίπαλο τη Μπραγκαντίνο, έχοντας δυο νίκες και τρεις ισοπαλίες.

*Under 2.5 τα πέντε τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Στον πρώτο γύρο: Κουιάμπα – Μπραγκαντίνο 1-1

ΜΠΡΑΓΚΑΝΤΙΝΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 4-1 από τη Φλαμένγκο, για το πρωτάθλημα. Έμεινε με δέκα παίκτες στο τέταρτο λεπτό, όταν και αποβλήθηκε ο Λουάν Καντίντο και αφού είδε την αντίπαλο της να χάνει πέναλτι στο έκτο λεπτό, βρέθηκε πίσω στο 12′. Στο 48′ ισοφάρισε προσωρινά με το πέναλτι του Χελίνιο, όμως στην πορεία δέχθηκε ακόμη τρία τέρματα (66′, 70′, 71′).

Εξακολουθεί να αγνοεί τη νίκη εδώ και εννέα παιχνίδια η Μπραγκαντίνο, σε ένα σερί όπου και μετράει πέντε ισοπαλίες και τέσσερις ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μαουρίτσιο Μπαρμπιέρι φιλοξενήθηκε από τη Φλαμένγκο, στην έδρα της οποίας ηττήθηκε με το βαρύ 4-1. Αγωνιζόμενη με παίκτη λιγότερο από το ξεκίνημα του αγώνα, δεν κατάφερε να γίνει ιδιαίτερα απειλητική προς την αντίπαλη εστία και παρότι ισοφάρισε προσωρινά με πέναλτι, δεν άντεξε στην ανωτερότητα της αντιπάλου της.

Στόχος είναι η έξοδος στο ερχόμενο Κόπα Σουνταμερικάνα, οπότε και ψάχνει άμεσα αντίδραση, ειδικά από τη στιγμή που είναι και στο +5 από την επικίνδυνη ζώνη. Αήττητη στα έξι πιο πρόσφατα εντός της, στα οποία και είχε από τρεις νίκες και ισοπαλίες. Εκτός μάχης για το αποψινό παιχνίδι είναι οι Αντρές Ουρτάδο, Πραξέντες, Αλεράντρο και Γιαν Ουρτάδο, καθώς επίσης και ο τιμωρημένος Λουάν Καντίντο.

Μπραγκαντίνο Στατιστικά

*Goal/Goal τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal τα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΚΟΥΙΑΜΠΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-0 από την Κορίνθιανς, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 33ο λεπτό, δεχόμενη και δεύτερο τέρμα στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου.

Την πρώτη της ήττα υπέστη και πάλι η Κουιάμπα, μετά από δυο παιχνίδια, στα οποία και μετρούσε από μια νίκη και ισοπαλία. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Αντόνιο Ολιβέιρα φιλοξενήθηκε από την Κορίνθιανς, από την έδρα της οποίας έφυγε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 2-0. Έβαλε δύσκολα στην αντίπαλό της και είδε τέρμα της να ακυρώνεται στο ξεκίνημα του αγώνα. Ωστόσο, από τη στιγμή που βρέθηκε πίσω στο σκορ και μετά, δεν κατάφερε να δείξει ανταγωνιστική και στο φινάλε του ημιζεόνοτ δέχθηκε και δεύτερο τέρμα, χωρίς να αλλάξει κάτι στην πορεία.

Διατηρείται έτσι εντός επικίνδυνης ζώνης και στο -1 από την παραμονή. Αγνοεί το διπλό στις επτά πιο πρόσφατες εξόδους της, στις οποίες και απέσπασε μόλις δυο βαθμούς (0-2-5). Αμφίβολοι λόγω τραυματισμού δίνονται οι Ιγκόρ Κάριους και Σίντκλεϊ. Σταθερά εκτός οι τραυματίες Βάλτερ, Ουέντελ και Φελίπε Μάρκες.