9η αγωνιστική

*Goal/Goal τα 4/6 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

ΣΑΠΟΡΟ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 4-1 επί της Τόσου, για το Λιγκ Καπ. Πήρε προβάδισμα στο όγδοο λεπτό με τον Σαραχάτ και παρότι δέχθηκε την ισοφάριση στο 23′, στην πορεία βρήκε ακόμη τρεις φορές δίχτυα με τους Σαραχάτ (53′), Σούγκα (57′) και Τούτσιτς (83′).

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για τη Σαπόρο, μετά και το διπλό που πανηγύρισε επί της Τσερέζο Οσάκα (2-3 εκτός). Την προηγούμενη, η ομάδα του Μιχαΐλο Πέτροβιτς φιλοξενήθηκε από την Ουράβα, στην έδρα της οποίας γνώρισε τη συντριβή με 4-1. Πλήρωσε σε μεγάλο βαθμό το γεγονός ότι έπαιζε με παίκτη λιγότερο πριν το ημίχρονο και παρότι μείωσε προσωρινά σε 2-1, δεν ήταν ικανή για κάτι καλύτερο, παρότι επανήλθε η αριθμητική ισορροπία. Παραμένει έτσι στους εννέα βαθμούς μετά τις οκτώ πρώτες στροφές στο πρωτάθλημα. Μεσοβδόμαδα, συνέτριψε με 4-1 την Τόσου, για την τέταρτη αγωνιστική του Λιγκ Καπ.

Σαπόρο Στατιστικά

*Goal/Goal και Over 2.5 τα επτά τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2.5 τα 10/11 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΦΟΥΚΟΥΟΚΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-1 επί της Κασίμα, για το Λιγκ Καπ. Πήρε προβάδισμα στο 14′ με τον Τζόγκο και παρότι δέχθηκε την ισοφάριση στο 31′, εν τέλει βρήκε και πάλι δίχτυα στις καθυστερήσεις με τον Ουέλινγκτον.

Την ήττα υπέστη και πάλι η Φουκουόκα, μετά από έξι παιχνίδια, στα οποία και είχε τέσσερις νίκες και δυο ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Σιγκετόσι Χασέμπε φιλοξενήθηκε από τη Νιγκάτα, κόντρα στην οποία έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 3-2. Με διαφορά ανώτερη στο πρώτο ημίχρονο, ευτύχησε να πάρει σαφές προβάδισμα στο σκορ. Ωστόσο, στην πορεία έδειξε χαλαρότητα και το “πλήρωσε” με ολική ανατροπή στο φινάλε. Βρίσκεται έτσι στους 14 βαθμούς, παραμένοντας χωρίς διπλό σε τέσσερις εξόδους (0-2-2). Μεσοβδόμαδα, επικράτησε με 2-1 της Κασίμα, για την τέταρτη αγωνιστική του Λιγκ Καπ.