*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου(Απερτούρα): Τίγκρες-Σάντος Λαγκούνα 3-2.

Δείτε τα Προγνωστικά Μεξικού

ΣΑΝΤΟΣ ΛΑΓΚΟΥΝΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Άτλας, στα πλαίσια της 5ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Αγκίρε στο 26’ και το 2-0 ο Ρότσα με πέναλτι στο 45+1’. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Γκαρσία στο 49’.

Κακή εμφάνιση και ήττα για τη Σάντος Λαγκούνα. Είχε μεν ευκαιρίες, αλλά δεν κατάφερε να απειλήσει καθόλου την αντίπαλη εστία, μένοντας στο μηδέν. Αμυντικά δέχθηκε ασφυκτική πίεση, στην οποία υπέκυψε εύκολα, δεχόμενη γκολ τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο.

Μια εντελώς διαφορετική εμφάνιση θέλει να πραγματοποιήσει σήμερα, επιστρέφοντας άμεσα στις νίκες. Δύσκολο το έργο της, καθώς αντιμετωπίζει την αρκετά πιο δυνατή Τίγκρες, ενώ δεν έχει μπει με τον καλύτερο δυνατό τρόπο στη φετινή Κλαουζούρα. Πολλά τα προβλήματά της στα μετόπισθεν, δέχεται συχνά γκολ και μάλιστα με τεράστια ευκολία, ενώ έχει δείξει πολλά σκαμπανεβάσματα μεσοεπιθετικά.

Σάντος Λαγκούνα Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΤΙΓΚΡΕΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον του Βανκούβερ με σκορ 1-1, στα πλαίσια των προκριματικών του Τσάμπιονς Λιγκ Αμερικής. Το 1-0 ο Κρέιλαχ στο 32’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Γκιγκνάς στο 88’.

Καλή εμφάνιση, αλλά χωρίς το επιθυμητό αποτέλεσμα για τη Τίγκρες. Είχε τον έλεγχο του ματς, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και παρά το γεγονός ότι έμεινε πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο, κατάφερε στην επανάληψη να βρει το γκολ της ισοφάρισης.

Συνέχεια στο αήττητο σερί της θέλει να δώσει, έχοντας όμως το μυαλό της και στον επαναληπτικό κόντρα στο Βανκούβερ. Είναι σε καλή κατάσταση, βρίσκει δίχτυα σε όλες τις αναμετρήσεις της, ανεξαρτήτως έδρας, όμως είναι επιρρεπής στα μετόπισθεν, με αποτέλεσμα να έχει κρατήσει μόλις σε μία το μηδέν παθητικό. Μπορεί να εκμεταλλευτεί σήμερα τα πολλά προβλήματα που έχει η αντίπαλός της στα μετόπισθεν, ώστε να σκοράρει με ακόμα μεγαλύτερη ευκολία, αλλά θα πρέπει να δείξει ιδιαίτερη προσοχή στα δικά της αμυντικά καθήκοντα, προκειμένου να μην κινδυνεύσει.