4η αγωνιστική

*Η μοναδική φορά που οι δυο ομάδες τέθηκαν αντιμέτωπες ήταν τον Απρίλιο του 2005, με την Έστερ να επικρατεί με 1-2 της Σάντβικεν, για το κύπελλο.

ΣΑΝΤΒΙΚΕΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 1-0 από την Τρέλεμποργκ, για το πρωτάθλημα. Δέχθηκε το μοναδικό τέρμα στο 59ο λεπτό.

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για τη Σάντβικεν, μετά και τη νίκη 2-1 επί της Έρεμπρο. Στα πλαίσια της προηγούμενης αγωνιστικής, η ομάδα του Έλνταρ Άμπντουλιτς φιλοξενήθηκε από την Τρέλεμποργκ, στην έδρα της οποίας έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 1-0. Είχε περισσότερο το ρόλο του θεατή και βρέθηκε πίσω με τη συμπλήρωση μιας ώρας. Αναγκαστικά ανέβασε την απόδοση της, δημιούργησε ευκαιρίες, αλλά χωρίς να βρει δίχτυα. Δεύτερη ήττα για φέτος, μετά και τη συντριβή της πρεμιέρας από τη Λαντσκρόνα (4-0 εκτός).

Σάντβικεν Στατιστικά

*Over 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2.5 τα τέσσερα τελευταία εντός παιχνίδια της.

ΕΣΤΕΡ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-0 επί της Έρεμπρο, για το πρωτάθλημα. Προηγήθηκε με τον Σέγκερ στο 48′ και στο 88′ ο Ρόντιτς διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Αήττητη παραμένει η Έστερ, μετά και τις τρεις πρώτες στροφές στο φετινό πρωτάθλημα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μάρτιν Φόιστον υποδέχθηκε την Έρεμπρο, της οποίας και επικράτησε με 2-0. Ανώτερη σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρηση, ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο, όπου ανέβασε ακόμη περισσότερο την απόδοση της πετυχαίνοντας από ένα τέρμα στο ξεκίνημα και στο φινάλε αυτού. Δεύτερη διαδοχική νίκη, μετά και το εκτός 1-2 επί της Βάρμπεργκς, φτάνοντας τους επτά βαθμούς μέχρι τώρα.