*Φάση των “16” του Κυπέλλου Γερμανίας. Μονές αναμετρήσεις. Σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί παράταση και, αν χρειαστεί, πέναλτι.

*Περιορισμένος αριθμός θεατών.

*2-3 γκολ στα 3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*Η Ντόρτμουντ πανηγύρισε τη νίκη στα τρία τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Γερμανίας

ΣΑΝ ΠΑΟΥΛΙ ΑΝΑΛΥΣΗ (Β’)

Δύο βαθμούς πέταξε στο “Millerntor” η Σαν Πάουλι με αντίπαλο την Άουε (2-2), παρόλα αυτά δεν κουνήθηκε από την κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, με την Ντάρμσταντ να παραμένει σε απόσταση αναπνοής (-1). Τέσσερις βαθμούς πίσω βρίσκουμε την Χαϊντενχάιμ και πέντε τη Βέρντερ. Καταιγιστικοί ήταν οι γηπεδούχοι στο πρώτο ημίχρονο, παρόλα αυτά δεν κατάφεραν να αξιοποιήσουν τις ευκαιρίες που δημιούργησαν.

Ανέβασαν ρυθμούς κι έγιναν περισσότερο απειλητικοί στο δεύτερο οι φιλοξενούμενοι που είχαν τον τερματοφύλακα Μένελ σε ετοιμότητα, όποτε χρειάστηκε. Αήττητη σε εννέα εντός έδρας αναμετρήσεις παραμένουν οι “πειρατές”, έχοντας απολογισμό οχτώ νίκες και μία ισοπαλία. Στους δύο προηγούμενους γύρους του Κυπέλλου Γερμανίας επικράτησαν των Μαγδεμβούργου (3-2 εκτός) και Ντιναμό Δρέσδης (στην παράταση).

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (2-2 εντός) με την Άουε. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν δύο φορές με Ζολίνσκι (17′) και Τρούγιτς (72′), απάντησαν ισάριθμες οι Μέντιτς (30′) και Αμενίντο (90+3′).

ΣΑΝ ΠΑΟΥΛΙ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*2-3 γκολ στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Interwetten)

*Over 2,5 στα 6/7 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ (Α’)

Με σπασμένα φρένα μπήκε στο “Signal Iduna Park” η Ντόρτμουντ, σκορπώντας στους πέντε ανέμους την Φράιμπουργκ στη μεταξύ τους αναμέτρηση (5-1). Συνολικά 20 ευκαιρίες δημιούργησαν οι γηπεδούχοι που έφτασαν σε ποσοστό κατοχής μπάλας 64%. Κατώτεροι των προσδοκιών οι φιλοξενούμενοι, δεν κατάφεραν να περιορίσουν σε κανένα σημείο της αναμέτρησης τη δυναμική των αντιπάλων τους.

Τους 40 βαθμούς έφτασαν οι “κιτρινόμαυροι” που παραμένουν στο κυνήγι της πρωτοπόρου Μπάγερν η οποία βρίσκεται στο +6. Ενόψει της αποψινής μάχης αμφίβολη κρίνεται η συμμετοχή του Μουνιέ, από τον πάγκο θα ξεκινήσει ο Βολφ. Θέση βασικού διεκδικούν Βίτσελ και Αζάρ. Γνωστές, πάνω κάτω, οι απουσίες για τον προπονητή Ρόζε. “Καθαρές” προκρίσεις σε βάρος των Βέχεν (3-0 εκτός) και Ίνγκολσταντ (2-0 εντός) πήρε η Ντόρτμουντ στους δύο προηγούμενους γύρους του Κυπέλλου Γερμανίας.

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (5-1) της Φράιμπουργκ. Οι γηπεδούχοι έκαναν το 3-0 με Μουνιέ (14′, 29′) και Χόλαντ (45+1′), μείωσε ο Ντεμίροβιτς στο 61′. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσαν οι Χόλαντ (75′) και Νταχούντ (86′).