19η αγωνιστική

*Over 2.5 τα 6/7 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΤΟΣΟΥ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-0 από τη Φουκουόκα, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 45ο λεπτό, δεχόμενη και δεύτερο τέρμα στο 64′.

Συνέχεια στα αρνητικά αποτελέσματα έδωσε η Τόσου. Για την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Κέντα Καβάι φιλοξενήθηκε από τη Φουκουόκα, στην έδρα της οποίας έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 2-0. Κατώτερη των προσδοκιών η εμφάνιση της, δεν έδειξε κάτι το αξιόλογο και δίκαια δεν απέφυγε τα χειρότερα στην αναμέτρηση αυτή.

Τρίτη διαδοχική ήττα, μετά και από εκείνες που προηγήθηκαν κόντρα σε Ναγκόγια (0-2 εντός) και Τόκιο (0-1 εντός). Παραμένει έτσι αρκετά χαμηλά στην κατάταξη και εντός ζώνης του υποβιβασμού, πάνω μόνο από την ουραγό Σαπόρο. Ηττήθηκε στα 3/4 πιο πρόσφατα εντός της (1-0-3). Εξέτισε ο αμυντικός Γιαμαζάκι.

Τόσου Στατιστικά

*Under 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2.5 τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΚΙΟΤΟ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-0 επί της Σαπόρο, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα στο 18′ με τον Ματσούντα και δυο λεπτά αργότερα ο Τογιοκάβα διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Στο δρόμο των επιτυχιών μπήκε και πάλι η Κιότο, μετά από επτά παιχνίδια στα οποία και είχε δυο ισοπαλίες και πέντε ήττες. Στα πλαίσια της προηγούμενης αγωνιστικής, η ομάδα του Τζο Γκι-Τζάε υποδέχθηκε τη Σαπόρο, της οποίας και επικράτησε με 2-0. Μπήκε πιο δυναμικά και μέχρι τα μέσα του ημιχρόνου είχε αποκτήσει σαφές προβάδισμα. Κατέβασε ταχύτητα στην πορεία, έδωσε χώρους, αλλά τίποτα δεν άλλαξε στο σκορ.

Κάπως έτσι, έφτασε τους 14 βαθμούς και βρίσκεται σε ισοβαθμία με τη σημερινή της αντίπαλο, αν και έχει και παιχνίδι περισσότερο σε σχέση με αυτή. Πανηγύρισε ένα διπλό στις επτά τελευταίες εξοδους της (1-3-3).