*Πρώτο φετινό ματς ανάμεσα στις δύο ομάδες.

*Δεν υπάρχει ισοπαλία σε έξι ματς ανάμεσα στις δύο ομάδες ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

ΣΟΛΤ ΛΕΪΚ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση 3-2 επί των ΛΑ Γκάλαξι για το Κύπελλο. Στο 2-0 το ημίχρονο, στο 51’ το 3-0. Μείωσαν οι Γκάλαξι με δύο γκολ στο 82’ και το 84’.

Με πρωταγωνιστή τον επιθετικό Ρούμπιο, πέρασε με 2-1 απ’ την έδρα της Όστιν το Σάββατο. Σκόραρε κόντρα στη ροή του αγώνα στο 15’ και από εκεί και έπειτα το παιχνίδι στρώθηκε στα πόδια της, ο αντίπαλος δεν είχε ρυθμό και δεν κατάφερε να βγάλει πολλά καλά στοιχεία στο επιθετικό κομμάτι. Μόνο από στατικές φάσεις απείλησε η Όστιν, το Σολτ Λέικ βρήκε δεύτερο γκολ στο 81’ και εκεί τελείωσε το παιχνίδι.

Επιστροφή στις νίκες για τους γηπεδούχους μετά την εντός έδρας ήττα 2-3 απ’ τους Γκάλαξι και το εκτός έδρας 1-1 κόντρα στη Μινεσότα, μετρούν ρεκόρ 2-2-2 στις τελευταίες έξι αγωνιστικές, με 19 πόντους καταλαμβάνουν την 9η θέση της Δύσης. Μεσοβδόμαδα έκαναν μεγάλη εμφάνιση για τα προημιτελικά του Κυπέλλου κόντρα στους Γκάλαξι, σκόραραν τρεις φορές μέχρι το 51’ και κάπου εκεί τελείωσαν με την πρόκριση στα ημιτελικά, εκεί θα αντιμετωπίσουν το Χιούστον.

ΣΟΛΤ ΛΕΪΚ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2.5 στα τρία τελευταία παιχνίδια της ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*G/G στα τελευταία 5/6 παιχνίδια της ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ ΣΙΤΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 0-0 κόντρα στη Νιου Ίνγκλαντ. Με δέκα παίκτες έμεινε στο φινάλε η Νέα Υόρκη.

Θα ήθελε να κερδίσει εντός έδρας κόντρα στη Νιου Ίνγκλαντ, πλησίασε περισσότερο στη νίκη, αλλά ήταν άστοχη. Είχε δοκάρι και μερικές πολύ καλές στιγμές, μόνο στο πρώτο ημίχρονο απείλησε η Νιου Ίνγκλαντ, που γενικά βρέθηκε σε μέτριο απόγευμα στο επιθετικό κομμάτι.

Θετικό αποτέλεσμα έπειτα από δύο σερί ήττες για τη Νέα Υόρκη Σίτι, που ωστόσο δεν μπορεί να αισθάνεται ικανοποιημένη με το αποτέλεσμα, καθώς είχε μεγάλη ανάγκη το «τρίποντο». Είχαν προηγηθεί πέντε ήττες στα προηγούμενα έξι ματς πρωταθλήματος, πορεύεται χωρίς νίκη στις τελευταίες εφτά αγωνιστικές (0-2-5)! Με 17 πόντους καταλαμβάνει την 13η θέση της Ανατολικής Περιφέρειας.