* Δεν ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ

* Χωρίς VAR

Δείτε τα Προγνωστικά Conference League

ΡΑΚΟΒ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (1-0) από την Γκόρνικ Ζάμπρζε. Το καθοριστικό γκολ του Πάλουσεκ στο 45’ έκρινε το παιχνίδι.

Η εντυπωσιακή εκκίνηση της Ρακόβ στη νέα σεζόν δέχθηκε πλήγμα την Κυριακή στο Ζάμπρζε. Πρώτη απώλεια, πρώτη ήττα για την back to back Κυπελλούχο Πολωνίας, ήταν λογικό να βγάλει κούραση από τα συνεχόμενα παιχνίδια.

Έκανε rotation απέναντι στην Γκόρνικ ο κόουτς Παπζούν, πέρασαν ως αλλαγές στο β’ ημίχρονο οι Λόπεθ, Γκουτκόβσκις, Βντόβιακ, Παπανικολάου, αφού η ανάπτυξή της ήταν ανύπαρκτη για 45 λεπτά. Δεν απείλησε καθόλου ως την ανάπαυλα, στην οποία πήγε πίσω στο σκορ με γκολ από κόρνερ. Πήρε τα ηνία του αγώνα μετά τις αλλαγές, έβγαλε ενέργεια, ήταν πολύ καλύτερη και σίγουρα άξιζε ένα γκολ με τις φάσεις που δημιούργησε.

Στην σημερινή ρεβάνς πηγαίνει ως το αφεντικό του ζευγαριού μετά τη μεστή εμφάνιση στην Σλοβακία, όπου έτρεξε σωστά στο πρώτο μέρος, βρήκε δύο γκολ (offside το πρώτο) και έπαιξε αποτελεσματική άμυνα στο δεύτερο.

Σταθερές οι απουσίες των Κοβάσεβιτς (κίπερ), Σαπάλα (χαφ), Νιεβούλις (αμυντικός) και Πέτρασεκ (αμυντικός). Φρέσκια απουσία αυτή του βασικού χαφ Λέντερμαν που τραυματίστηκε την Κυριακή.

ΡΑΚΟΒ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* No Goal τα 6/7 φετινά παιχνίδια της

* Over 2.5 τα 5/6 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΣΠΑΡΤΑΚ ΤΡΝΑΒΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία (2-2) με την Ζίλινα. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν 0-2 ως το 53’, η Σπάρτακ ισοφάρισε με Μπόατενγκ (68’) και Σαββίδη (84’).

Προβληματικό το ξεκίνημα της Κυπελλούχου Σλοβακίας στο νέο πρωτάθλημα, την Κυριακή έμεινε για τρίτο διαδοχικό παιχνίδι δίχως νίκη, πλήρωσε εν μέρει και το rotation που έγινε λόγω Ευρώπης. Ανέβηκε η απόδοσή της στο δεύτερο ημίχρονο, όταν ήρθαν από τον πάγκο βασικοί επιθετικοί κι έσωσε τον πόντο.

Αναιμική η εμφάνισή της στο πρώτο ματς με την Ρακόβ, έχασε τις μάχες του κέντρου στο πρώτο ημίχρονο, άφησε τους Πολωνούς να τρέξουν στα μεσοδιαστήματα, δίκαιο το 0-2 από το ημίχρονο, αν και το πρώτο γκολ ήταν offside. Νευρική η αντίδρασή της, φλύαρη η κατοχή στο δεύτερο μέρος, μία καλή φάση έβγαλε απέναντι στην καλά στημένη άμυνα των φιλοξενούμενων.

“Στη ρεβάνς θέλουμε να σκοράρουμε πρώτοι. Θα παίξουμε επιθετικά, όπως και στο πρώτο ματς, αλλά έχουμε πολύ δύσκολο έργο μπροστά μας” δήλωσε ο κόουτς Γκάσπαρικ, ο οποίος δεν αντιμετωπίζει προβλήματα στον καταρτισμό της ομάδας.