*11η αγωνιστική

Δείτε τα Προγνωστικά Βραζιλίας

ΠΟΝΤΕ ΠΡΕΤΑ

Προηγούμενο ματς: Η Πόντε Πρέτα έχασε με 1-0 εκτός έδρας από την Μιρασόλ, με ένα τέρμα που δέχθηκε από τον Νεγκουέμπα στο 67ο λεπτό της αναμέτρησης. Μάλιστα αν δεν ήταν ο τερματοφύλακας της θα είχε δεχθεί γκολ από το πρώτο ημίχρονο, αν και προς το τέλος είχε μία ευκαιρία να “κλέψει” τουλάχιστον έναν βαθμό.

Η Πόντε Πρέτα έχασε με 1-0 εκτός έδρας από την Μιρασόλ, πρώτη της ήττα έπειτα από τρεις αγώνες, αν και έχει μόνο μία νίκη στις έξι τελευταίες της αναμετρήσεις, στο πιο πρόσφατο παιχνίδι που έπαιξε στην έδρα της. Εκεί που είναι αήττητη στους τέσσερις τελευταίους αγώνες, με δύο νίκες.

Εχει ήδη τις περισσότερες ισοπαλίες στο πρωτάθλημα και βρίσκεται πολύ χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα της Β’ Βραζιλίας, στην 15η θέση του, σε απόσταση βολής, στο +2 συγκεκριμένα, από την ζώνη του υποβιβασμού.

Εκτός των τραυματιών Ζιν Κάρλος (ΑΜ), Ελιέλ (ΕΠ), χτύπησαν και λείπουν και οι αμυντικοί Φιλιπίνιο, Μαϊλτον, ενώ τιμωρημένος είναι ο μέσος Ελβις.Τουλάχιστον επιστρέφουν από τιμωρία οι αμυντικοί Ματέους Σίλβα,Φάμπιο Σάντσες.

Πόντε Πρέτα Στατιστικά

*Εχει 7/8 under 2,5 στους τελευταίους αγώνες της

*Εχει 8/16 under 2,5 εντός έδρας

*Εχει 11/16 αγώνες με 2-3 γκολ εντός έδρας

Α ΜΠΕ ΣΕ ΝΑΤΑΛ

Προηγούμενο ματς: Η Α Μπε Σε Νατάλ έχασε 0-1 εντός έδρας από την Νοβοριζοντίνο, με γκολ που δέχθηκε από τον Φελίπε Μάρκες στο 66ο λεπτό, μετά από ολέθριο λάθος αμυντικού της. Βέβαια η αντίπαλος της ήταν πάρα πολύ καλύτερη και πιο επιθετική από αυτήν, χάνοντας αρκετές περισσότερες ευκαιρίες.

Η Α Μπε Σε Νατάλ ηττήθηκε και από την Νοβοριζοντίνο με 0-1 εντός έδρας, δεύτερη συνεχόμενη της ήττα, μετά τη μία και μοναδική της νίκη στο εθνικό πρωτάθλημα. Μακριά από την έδρα της έχει τρεις σερί ήττες, πέντε στους εφτά τελευταίους αγώνες που δεν κερδίζει.

Είναι ακόμη ουραγός του βαθμολογικού πίνακα, με τη χειρότερη άμυνα και επίθεση της κατηγορίας, στο -5 πλέον από τις θέσεις παραμονής.

Πάντως ο σχετικά νεοπροσληφθείς τεχνικός της, Άλαν Άαλ, χαρακτήρισε αναστρέψιμη την κατάσταση και έχει εμπιστοσύνη στους παίκτες που αποκτήθηκαν επίσης πρόσφατα για να ενισχύσουν την ομάδα.

Τραυματίες παραμένουν ο μέσος Ματέους Άνζος, ο οποίος σκόραρε και στους δύο αγώνες που έχει αγωνιστεί ως τώρα και οι  Ρίτσαρντσον (ΑΜ), Γουάλας (ΜΕ), Ραφαέλ Λουζ (ΜΕ), Φάμπιο Λίμα (ΕΠ), Ραφαέλ Σίλβα (ΕΠ)..