*14η αγωνιστική

*2-3 γκολ στα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*NG στα 8/11 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΟΥΝΤΙΝΕΖΕ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (3-1) από τη Ρόμα. Ο Μαντσίνι άνοιξε το σκορ στο 20′, απάντησαν οι φιλοξενούμενοι με Τοβέν (57′). Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσαν Ντιμπάλα (81′) και Ελ Σαράουϊ (90′).

Δεν εμφανίστηκε στον αγωνιστικό χώρο του “Olimpico” στο πρώτο ημίχρονο με τη Ρόμα. Με την έναρξη του δευτέρου προσπάθησε να απειλήσει με μακρινά σουτ, προτού ισοφαρίσει στην ουσιαστικότερη ευκαιρία που δημιούργησε. Δεν άξιζε τίποτα περισσότερο από την ήττα η Ουντινέζε που δυσκολεύτηκε να περιορίσει τις ορέξεις των ποδοσφαιριστών της Ρόμα.

Έξι αγωνιστικές κράτησε το αήττητο σερί της (1-5-0), δεν έχει καταφέρει να σπάσει το ρόδι μπροστά στους οπαδούς της (0-4-2). “Γνωρίζουμε καλά την κατάσταση στην οποία έχουμε περιέλθει”, υπογράμμισε χαρακτηριστικά ο προπονητής Τσόφι. Οι “τζεμπρέτε” παραμένουν αήττητοι σε έξι εντός έδρας αναμετρήσεις με την Ελλάς Βερόνα (3-3-0), στις τέσσερις από τις οποίες κράτησαν το μηδέν. Πολλά και πάλι τα αγωνιστικά προβλήματα που αντιμετωπίζει η Ουντινέζε.

ΟΥΝΤΙΝΕΖΕ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*2-3 γκολ στα 4/6 τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2,5 στα 6/7 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΕΛΛΑΣ ΒΕΡΟΝΑ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (2-2 εντός) με τη Λέτσε. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν δύο φορές με Ουντέν (30′) και Γκονσάλες (69′), απάντησαν ισάριθμες οι Νγκονζέ (41′) και Τζούριτς (77′).

Γλίτωσε σε αρκετές περιπτώσεις από δεύτερο γκολ στο πρώτο ημίχρονο, προτού ισοφαρίσει στη μοναδική ευκαιρία που δημιούργησε σε αυτό. Μοιρασμένη η αναμέτρηση στο δεύτερο ημίχρονο με την Ελλάς Βερόνα να πιέζει στα τελευταία λεπτά για την ανατροπή των δεδομένων και τον τερματοφύλακα της Λέτσε να στέκεται στο ύψος των περιστάσεων.

Η εν λόγω ισοπαλία έβαλε τέλος σε αρνητικό σερί έξι αναμετρήσεων για τους “τζιαλομπλού” που αγνοούν τη νίκη στις 12 τελευταίες (τρεις ισοπαλίες, εννέα ήττες). Θα πρέπει να γυρίσουμε στις 26 Αυγούστου για να βρούμε την τελευταία επί της Ρόμα (2-1 εντός). “Η διοίκηση είναι κοντά σε εμένα και την ομάδα, γνωρίζει καλά τις δυσκολίες που αντιμετωπίζουμε”, είπε ο προπονητής Μπαρόνι. Εξέτισε ο Φαραόνι, εκτός αποστολής τέθηκαν Χίεν και Σαπονάρα.