*29η αγωνιστική

*Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκαν και τα έξι τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δύο ομάδες.

*Goal/Goal τα 5/6 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δύο ομάδες.

*Στον πρώτο γύρο: Καέν – Οσέρ 1-1

ΟΣΕΡ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 1-0 από τη Σεντ Ετιέν, για το πρωτάθλημα. Δέχθηκε το μοναδικό τέρμα στο 55ο λεπτό.

Δεκατέσσερις αγωνιστικές κράτησε το αήττητο σερί που “έτρεχε” η Οσέρ, διάστημα στο οποίο σημείωσε οχτώ νίκες και έξι ισοπαλίες. Την προηγούμενη βδομάδα δεν κατάφερε να περιορίσει την επιθετικότητα της Σεντ Ετιέν επιστρέφοντας με άδεια χέρια από την έδρα αυτής. Απογοητευτική στο πρώτο ημίχρονο, προσπάθησε να αντιδράσει στο δεύτερο χωρίς αποτέλεσμα.

Σε λογικά πλαίσια κράτησε το τελικό αποτέλεσμα ο τερματοφύλακας Λεόν. Διατηρείται στην κορυφή της βαθμολογίας με 52 βαθμούς, ωστόσο είδε την Ανζέ να μειώνει τη μεταξύ τους διαφορά στο -2. Η Οσέρ παρουσιάζεται εξαιρετικά δυνατή εντός έδρας, έχοντας απολογισμό 7-5-2 σε 14 αγωνιστικές (διαφορά γκολ 25-12).

Οσέρ Στατιστικά

*Under 2.5 τα πέντε τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2.5 τα τέσσερα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΚΑΕΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-1 από την Παρί, για το πρωτάθλημα. Δέχθηκε το μοναδικό τέρμα στο 85ο λεπτό.

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για την Καέν, μετά από δύο σερί νίκες κόντρα σε Ανζέ (2-0 εντός) και Πο (3-2 εκτός). Εμφανίστηκε κατώτερη των προσδοκιών με την Παρί δημιουργώντας μόλις μία ευκαιρία on target. Τα δεδομένα θα ήταν διαφορετικά αν ο Οτρέ δεν τράνταζε με σουτ το οριζόντιο δοκάρι των φιλοξενούμενων στο 16′.

Παραμένει στην 5η θέση της Λιγκ 2, είδε τη Σεντ Ετιέν να ξεφεύγει στο +3 και την 2η Ανζέ στο +8. Στις έξι τελευταίες εκτός έδρας αγωνιστικές ηττήθηκε από Γκρενόμπλ (5-1) και Γκινγκάμπ (1-0), στις υπόλοιπες σημείωσε τρεις νίκες και μία ισοπαλία: Σκόραρε στις τέσσερις και κράτησε το μηδέν μόλις σε μία. Ξεπέρασε τον τραυματισμό του ο Ανρί.