*7η αγωνιστική

*Η Μπρόμλεϊ είναι αήττητη στην έδρα της Όλτρινχαμ, με τρεις νίκες.

ΟΛΤΡΙΝΧΑΜ

Προηγούμενο ματς: Η Όλτρινχαμ έφερε 3-3 εκτός έδρας με την Φάιλντ, αν και προηγήθηκε με 0-2 με δύο γκολ μέσα σε τρία λεπτά, με τους Λίνεϊ (32’), Άνγκους (34’). Η αντίπαλος της μείωσε με πέναλτι του Χάουτον στο 57’, πριν ισοφαριστεί από τον Ομοτάγιο στο 78’. Προηγήθηκε εκ νέου με πέναλτι του Κόνορ-Κλαρκ στο 87’, πριν δεχθεί την ισοφάριση από τον Ντέιβις στο 98ο λεπτό.

Συνεχίζει το αήττητο της η Όλτρινχαμ, αλλά έχει πάντα μία ροπή προς τις ισοπαλίες, καθώς έφερε και 3-3 απέναντι στην Φάιλντ, τέταρτη στις έξι πρώτες αγωνιστικές που δεν έχει γνωρίσει κάποια ήττα!

Η μία από τις δύο νίκες που έχει πετύχει ως τώρα έχει έρθει στην έδρα της και μάλιστα επί μίας πολύ δυνατής αντιπάλου, της Τσέστερφιλντ.

Όλτρινχαμ Στατιστικά

*6/6 G/G στη σεζόν, τα τέσσερα μαζί με over 2,5.

*3/3 αγώνες με 2-3 γκολ εντός έδρας.

ΜΠΡΟΜΛΕΪ

Προηγούμενο ματς: Η Μπρόμλεϊ κέρδισε 2-1 εντός έδρας την Σάουθεντ, ανοίγοντας το σκορ με τον Ντένις στο 18’, ενώ ο Τσικ στο 55’ έκανε το 2-0, αντέχοντας ως το τέλος, παρόλο που η αντίπαλος της μείωσε άμεσα, στο 56’ με τον Χούσιν.

Η Μπρόμλεϊ κατάφερε επιτέλους, έπειτα από τρεις σερί ισοπαλίες, οι οποίες είχαν ακολουθήσει δύο συνεχόμενες ήττες στο ξεκίνημα της σεζόν, να πετυχει την πρώτη της νίκη, επικρατώντας 2-1 εντός έδρας της Σάουθεντ.

Φυσικά για μία ομάδα που έχει στόχο την άνοδο κάτι τέτοιο αποτελεί απλά την απαρχή μίας καλύτερης πορείας, ή τουλάχιστον αυτό ελπίζουν οι άνθρωποι της.