*20η αγωνιστική

ΟΛΤΡΙΝΧΑΜ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Ολτρινχαμ αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 εκτός έδρας με την Ολντερσοτ, εξασφαλίζοντας τον βαθμό στην εκπνοή του αγώνα και ενώ είχε βρεθεί να χάνει με 2-0 λίγο πριν λήξει το ημίχρονο. Αυτή ήταν η δεύτερη ισοπαλία της στα τρία τελευταία παιχνίδια που δεν κερδίζει, ενώ ειδικά στο γήπεδό της έχει τρεις ήττες στους τέσσερις τελευταίους αγώνες χωρίς νίκη, τέσσερις στους έξι πιο πρόσφατους που έχει μόλις μία νίκη.

Είναι ακριβώς στη μέση του βαθμολογικού πίνακα, στην 12η θέση, απέχοντας ελάχιστα πιο κοντά στην πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο, στο -7 συγκεκριμένα, απ’ ότι είναι στην ζώνη του υποβιβασμού, στο +10 για την ακρίβεια.

Παραμένουν εκτός λόγω τραυματισμού ο αμυντικός Γουάιτ και ο μέσος Κίρμπι.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Ολτρινχαμ έφερε 2-2 εκτός έδρας με την Ολντερσοτ, καταφέρνοντας να ισοφαρίσει με τον Κόλκλαφ στο 90ο λεπτό και ενώ είχε βρεθεί να χάνει με 2-0 στο πρώτο ημίχρονο, από τα τέρματα των Γουίτινγκχαμ (28’), Σίλα (40’), έχοντας μειώσει νωρίτερα, στην εκπνοή του ημιχρόνου με τον Μούλαρκεϊ.

Ολτρινχαμ Στατιστικά

*Εχει 12 σερί G/G, τα 10 μαζί με over 2,5 (δες το στην Betshop)

*Εχει 7/9 G/G εντός έδρας, 6/8 στο πρωτάθλημα.

ΜΠΡΟΜΛΕΪ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Μπρόμλεϊ επέστρεψε στις νίκες, έπειτα από δύο σερί ήττες, με γκολ στο τελευταίο λεπτό, κερδίζοντας 3-2 εντός έδρας την Γουίλντστοουν. Αλλά μακριά από την έδρα της δεν κερδίζει στους τρεις τελευταίους αγώνες, με δύο ήττες σε αυτό το διάστημα.

Είναι πάντα ψηλά στο βαθμολογικό πίνακα, στην 3η θέση του, απέχοντας ακριβώς τους ίδιους βαθμούς, δύο συγκεκριμένα, από την κορυφή και την απευθείας άνοδο, όσο και από την όγδοη θέση που δεν οδηγεί ούτε καν στα πλέι οφς για την άνοδο.

Πρόσφατα χτύπησε ο τερματοφύλακας της, Τσαρλς – Κουκ, με τη συμμετοχή του αμφίβολη.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Μπρόμλεϊ κέρδισε 3-2 εντός έδρας την Γουίλντστοουν, αν και βρέθηκε να χάνει με τέρμα του Ούμεραχ στο όγδοο λεπτό. Γύρισε το παιχνίδι μέσα σε τέσσερα λεπτά στο πρώτο ημίχρονο, με γκολ από τους Αλεξάντερ (25’), Σάμπλιερ (29’), ενώ στο 56’ απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα. Αλλά ακόμη και έτσι, δέχθηκε την ισοφάριση από τον Κουκ στο 72’, παίρνοντας τη νίκη με γκολ του Γουέμπστερ στο 90’.