*Έρχονται από 4/5 μεταξύ τους Under 2.5 ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

ΧΙΟΥΣΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 κόντρα στους Γκάλαξι. Το 0-1 ο Μπλέσινγκ στο 18’, το 1-1 ήρθε απ’ τον Γκαμπριέλ Πεκ στο 44’, το 2-1 ήρθε απ’ τον Ρίκι Πούιγκ στο 59’.

Δεν άντεξε στο εκτός έδρας ματς κόντρα στους Γκάλαξι, επέστρεψε στις ήττες. Έκανε καλό πρώτο ημίχρονο, σκόραρε στο 18’ και για μερικά λεπτά δεν πήγε στα αποδυτήρια μπροστά στο σκορ, οι Γκάλαξι ισοφάρισαν στο 44’. Το δεύτερο μέρος ήταν περισσότερο καλό για την ομάδα του Λος Άντζελες, που είχε περισσότερες επιθετικές πρωτοβουλίες, τελικά βρήκε το γκολ στο 59’ και άντεξε μέχρι το φινάλε για το τελικό 2-1. Επιστροφή στις ήττες για το Χιούστον έπειτα απ’ το εντός έδρας 1-1 κόντρα στο Ντάλας, μετρά ρεκόρ 1-2-2 στις τελευταίες πέντε αγωνιστικές, είναι όγδοο στη Δύση.

ΧΙΟΥΣΤΟΝ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Έρχεται από 8/14 Under 2.5 σ’όλες τις διοργανώσεις.

*Έρχεται από 8/14 G/G σ’όλες τις διοργανώσεις.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΚΟΛΟΡΑΝΤΟ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 3-3 κόντρα στη Μινεσότα. Στο 1-3 το σκορ μέχρι το 33’ υπέρ της Μινεσότα, μείωσε στο 62’ το Κολοράντο, το τελικό 3-3 ήρθε στο 71’!

Έγινε «τρελό» ματς το Σάββατο κόντρα στη Μινεσότα, το Κολοράντο πήρε έναν πόντο απ’ το πουθενά. Έκανε τραγικό πρώτο ημίχρονο, η Μινεσότα σκόραρε τρεις φορές μέχρι το 33’ και έβαλε τις βάσεις για τη νίκη, είχε φάσεις ακόμη και για τέταρτο γκολ. Στο δεύτερο μέρος το Κολοράντο πίεσε πολύ, δεν έχασε την πίστη του για το θετικό αποτέλεσμα, το πήρε σκοράροντας δύο γκολ απ’ το 62’ μέχρι το 71’. Μπορούσε να βρει ακόμη και τέταρτο γκολ, όπως και η Μινεσότα, δίκαιο το τελικό 3-3. Επιστροφή στις ισοπαλίες μετά την εκτός έδρας ήττα 5-3 κόντρα στο Σολτ Λέικ, μετρά ρεκόρ 2-1-2 στις τελευταίες πέντε αγωνιστικές, βρίσκεται στην τέταρτη θέση της Δύσης.