*6η αγωνιστική

*Under 2.5 ήρθαν οι 4/6 πρόσφατες συναντήσεις των δύο ομάδων ανεξαρτήτως έδρας.

*Η Βαλενσιέν είναι αήττητη στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια με αντίπαλο τη Νιόρ (2-2-0).

Δείτε τα Προγνωστικά Γαλλίας

ΝΙΟΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-0 από τη Σοσό. Βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 16’, δέχθηκε το 2-0 με αυτογκόλ στο 62’, με την αντίπαλο ν’ αυξάνει τον δείκτη του σκορ στο 90’+2’ (3-0).

Δεν της πήγε τίποτα καλά την προηγούμενη αγωνιστική, έχασε δίκαια 3-0 απ’ τη Σοσό εκτός έδρας. Κατώτερη στο πρώτο ημίχρονο, από νωρίς βρέθηκε να κυνηγάει το σκορ, πάλεψε φιλότιμα στο υπόλοιπο του αγώνα, είχε κάποιες καλές στιγμές, αλλά το 2-0 έκανε ακόμη πιο δύσκολο το έργο της και στις καθυστερήσεις η Σοσό έφτασε και σε τρίτο τέρμα.

“Κάναμε ένα καλό παιχνίδι παρά το τελικό σκορ. Αν κρατήσουμε αυτή τη νοοτροπία είναι σίγουρο ότι θα πάρουμε βαθμούς. Πρέπει να κοιτάξουμε το επόμενο παιχνίδι”, είπε ο υπηρεσιακός Ντόνα Εντό, που συνεχίζει στην άκρη του πάγκου μετά την αιφνίδια απομάκρυνση του κόουτς Ντεσάμπρ.

Επιστροφή στις ήττες για τη Νιόρ, είχε προηγηθεί το εντός έδρας 2-1 κόντρα στην Παρί, με ρεκόρ 2-0-3 βρίσκεται στα χαμηλά στρώματα της κατάταξης και η άμυνα της παραμένει το μεγαλύτερο πρόβλημα, αφού έχει δεχθεί γκολ σε όλα τα φετινά παιχνίδια. Παραμένει τραυματίας ο στόπερ Πασί.

ΝΙΟΡ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*G/G τα 9/13 πρόσφατα παιχνίδια.

*Over 2.5 τα 9/11 τελευταία ματς.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΒΑΛΕΝΣΙΕΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 2-2 με τη Σεντ Ετιέν. Προηγήθηκε με τον Ζινγκά στο 26’, ισοφαρίστηκε στο 30’, δέχθηκε την ανατροπή στο 48’, για να ισοφαρίσει με πέναλτι του Κυφό στο 90’+3’.

Βρέθηκε μια ανάσα από την πρώτη εντός έδρας ήττα, αλλά την απέφυγε και παραχώρησε 2-2 με τη Σεντ Ετιέν. Ωραίο παιχνίδι απ’ το ξεκίνημα, με φάσεις και γκολ εκατέρωθεν, 1-1 έκλεισε το πρώτο ημίχρονο. Το 1-2 στις αρχές του δευτέρου μέρους την έβαλε με την πλάτη στον τοίχο, ωστόσο βγήκε μπροστά στη συνέχεια, αναζήτησε την ισοφάριση και με πέναλτι στις καθυστερήσεις έσωσε το βαθμό.

“Συγχαρητήρια στους ποδοσφαιριστές μου που το πίστεψαν, αυτός ο βαθμός είναι πολύτιμος για το ηθικό μας”, είπε ο κόουτς Ραμπυέλ. Δεύτερη διαδοχική ισοπαλία για τη Βαλενσιέν, είχε προηγηθεί το εντός έδρας 0-0 με την Κεβιγί, έφτασε τα τρία “Χ” σε πέντε αγωνιστικές (1-3-1), το σημαντικότερο είναι ό,τι “ξεμπούκωσε” επιθετικά, αφού στα τέσσερα προηγούμενα παιχνίδια σκόραρε μόλις μια φορά. Εξέτισε ο χαφ Μασόν, επιστρέφει και ο μεσοεπιθετικός Αγιτέ. Παραμένει τραυματίας ο χαφ Μαρτέν. Επανέρχεται ο στόπερ Ντεμπυσί.