*Η Σοσό είναι αήττητη στις τέσσερις πρόσφατες επισκέψεις της στην έδρα της Νιμ (3-1-0).

*Στον πρώτο γύρο: Σοσό – Νιμ 3-1

Δείτε τα Προγνωστικά Γαλλίας

ΝΙΜ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-0 από τη Λαβάλ. Έμεινε πίσω στο σκορ στο 18’, δέχθηκε το 2-0 στο 36’.

Έχει παραδώσει πνεύμα εδώ και κάποιες αγωνιστικές, την περασμένη εβδομάδα υπέστη νέα ήττα, αυτή τη φορά με 2-0 από τη Λαβάλ. Κατώτερη από την αντίπαλο, δεν κατάφερε να φανεί έστω και λίγο ανταγωνιστική, βρέθηκε να χάνει 2-0 απ’ το ημίχρονο. Ούτε στο δεύτερο μέρος μπόρεσε να κάνει κάτι αξιόλογο, η ήττα ήρθε αναμενόμενα.

Τρίτη διαδοχική για την ομάδα του Μπομπάρ, είχαν προηγηθεί το εκτός έδρας 4-2 κόντρα στην Καέν και το εντός έδρας 2-1 από τη Ντιζόν, παραμένει σταθερά στην προτελευταία θέση και περιμένει με ανυπομονησία τη λήξη της σεζόν. Τα 8/11 πρόσφατα εντός έδρας παιχνίδια της ήρθαν Over 2.5.

Στο μεταξύ, ο κόουτς Μπομπάρ φαίνεται πως δεν τα βρίσκει με τη διοίκηση για ανανέωση και θα αποτελέσει παρελθόν.

Σ’ ένα ακόμη παιχνίδι θα παραταχθεί με πολλές απουσίες.

ΝΙΜ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

*G/G τα 4/5 τελευταία ματς.

ΣΟΣΟ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-0 από τη Μετς. Δέχθηκε το γκολ στο 49’, έμεινε με δέκα παίκτες στο 61’.

Πηγαίνει απ’ το κακό στο χειρότερο, η ήττα έχει γίνει συνήθεια πλέον, την προηγούμενη αγωνιστική έχασε 1-0 από τη Μετς. Παρατάχθηκε με πολλές απουσίες, υστέρησε στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, θα μπορούσε να χάνει απ’ το πρώτο ημίχρονο. Το 0-1 ήρθε στις αρχές του δευτέρου μέρους, δεν έβγαλε αντίδραση, έπαιξε και με αριθμητικό μειονέκτημα για περίπου μισή ώρα.

Έβδομη διαδοχική ήττα, στις τέσσερις εξ αυτών έμεινε άσφαιρη, κλείνει με τον χειρότερο τρόπο τη σεζόν, από εκεί που διεκδικούσε την άνοδο, κινδυνεύει να υποχωρήσει περισσότερο στην τελική βαθμολογία.

Τελευταίο παιχνίδι με το υπηρεσιακό δίδυμο Πιερ Αλέν Φρο – Μονσορό στην άκρη του πάγκου, η διοίκηση περιμένει την ολοκλήρωση της σεζόν για να ανακοινώσει προπονητή και να προετοιμαστεί για την επόμενη χρονιά.

Εξέτισε ο χαφ Εντιαγέ, τιμωρημένος ο αμυντικός χαφ Αλβερό, συνεχίζει με πολλές απουσίες.