*Από τα έξι παιχνίδια που έχουν παίξει οι δύο ομάδες σε αυτό το γήπεδο στο παρελθόν, τα πέντε έχουν λήξει G/G.

Μπράντφορντ – Τσέλτεναμ στην Interwetten

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΜΠΡΑΝΤΦΟΡΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Μπράντφορντ έχασε ξανά από την Ολνταμ, πάλι για θεσμό κυπέλλου, αυτή τη φορά του παραδοσιακού, με 1-2 εντός έδρας. Αυτή ήταν η τρίτη συνεχόμενη της ήττα, τέταρτη στα πέντε τελευταία παιχνίδια που δεν κερδίζει. Ειδικά στο γήπεδό της έχει δύο νίκες και πέντε ήττες σε 11 αγώνες.

Παραμένει πολύ χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα, εκτός ζώνης υποβιβασμού ακόμη, αλλά σε απόσταση βολής από αυτήν, στο +2 για την ακρίβεια.

Ο προπονητής της, Στιούαρτ ΜακΚολ, είπε πώς αν είδε κάποιος τα τελευταία τους παιχνίδια, απλά θα περιμένει πίσω μέχρι να κάνουν λάθος οι παίκτες του και να βγουν σε αντεπίθεση. Και αν χρειαστεί να αλλάξει τον τρόπο παιχνιδιού τους, θα το κάνει, ώστε να επανέλθει η ομάδα του στα καλά αποτελέσματα.

Εκτός του μακροχρόνια τραυματία επιθετικού Νόβακ, ο αμυντικός Στόντον θα μείνει για περίπου 2 μήνες εκτός λόγω τραυματισμού, χτύπησε ο μέσος Ισμαϊλ στον τελευταίο αγώνα και δύσκολα θα παίξει απόψε, ενώ θα απουσιάσουν και οι Πρίτσαρντ (ΜΕ), Σάτον (ΜΕ).

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Μπράντφορντ έχασε 1-2 εντός έδρας από την Ολνταμ, παρόλο που άνοιξε το σκορ με πέναλτι του Ντόναλντσον στο 11ο λεπτό. Αλλά ισοφαρίστηκε σχετικά γρήγορα, από τον ΜακΑλενι στο 18’ και έχασε χάρη στο τέρμα του Ρόου στο 47ο λεπτό, χωρίς να απειλήσει ουσιαστικά με ισοφάριση ως το τέλος.

Μπράντφορντ Στατιστικά

*Εχει 6/7 over 2,5 στα τελευταία της παιχνίδια (δες το στην Interwetten)

*Εχει 7/11 over 2,5 εντός έδρας, πέντε σερί στα πιο πρόσφατα παιχνίδια της εκεί.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΤΣΕΛΤΕΝΑΜ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Τσέλτεναμ νίκησε και την Κρου, ομάδα μεγαλύτερης κατηγορίας, έστω και αν χρειάστηκε παράταση, με 2-1 (κανονική διάρκεια 1-1), με αποτέλεσμα να προκριθεί στην επόμενη φάση του κυπέλλου Αγγλίας. Αυτό ήταν το έκτο σερί παιχνίδι που δεν χάνει στο 90λεπτο.

Και ειδικά μακριά από το γήπεδο της έχει έξι νίκες σε εννιά αγώνες, με τις τέσσερις για το πρωτάθλημα, ούσα μία από τις ομάδες με τις περισσότερες στην κατηγορία εκτός έδρας.

Όπως είναι λογικό, ο τεχνικός της, Μάικλ Νταφ, ήταν πολύ ικανοποιημένος μετά τη νίκη – πρόκριση της ομάδας του στο προηγούμενο παιχνίδι.

Παραμένουν εκτός λόγω τραυματισμών οι Λονγκ (ΑΜ), Εμπανκς (ΕΠ), Μποντς (ΜΕ), που απουσιάζουν εδώ και πάρα πολύ καιρό.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Τσέλτεναμ κέρδισε 2-1 εντός έδρας στην παράταση την Κρου, με γκολ του Λόιντ στο τέταρτο λεπτό του έξτρα 30λεπτου. Στην κανονική διάρκεια του αγώνα είχε προηγηθεί μόλις στο 2’ με τον Αζάζ, αλλά ισοφαρίστηκε από τον Πόρτερ στο 63’.