*20η αγωνιστική

*Από τα 14 παιχνίδια τους στο παρελθόν, τα οκτώ έχουν λήξει ισόπαλα, συμπεριλαμβανομένων και των πέντε από τα έξι που έχουν παίξει στο γήπεδο της Μπράντφορντ.

ΜΠΡΑΝΤΦΟΡΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Μπράντφορντ ηττήθηκε ξανά στην επίσκεψη της στην Εξετερ, αυτή τη φορά στην κανονική διάρκεια, με 2-1, παρόλο που προηγήθηκε, με αποτέλεσμα να αποκλειστεί από τη συνέχεια του κυπέλλου. Αυτή ήταν μόλις η δεύτερη ήττα της στα οκτώ τελευταία παιχνίδια, όμως και τα έξι υπόλοιπα έληξαν ισόπαλα με σκορ 1-1!Οι τρεις εξ αυτών ήταν στα πιο πρόσφατα ισάριθμα παιχνίδια στο γήπεδό της, εκεί που δεν κερδίζει εδώ και πέντε αγώνες.

Είναι οριακά στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 14η θέση συγκεκριμένα, αλλά από πλευράς βαθμών είναι πιο κοντά στην πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο, στο -7 συγκεκριμένα, απ’ ότι στη ζώνη του υποβιβασμού, στο +9 για την ακρίβεια.

Συνεχίζει να λείπει ο πρώτος της σκόρερ και βασικός επιθετικός Αντι Κουκ που παραμένει τραυματίας, ενώ οι Λάβερι (ΕΠ), Βέρναμ (ΜΕ) που είχαν κάποιες ενοχλήσεις και έχασαν το προηγούμενο παιχνίδι, είναι αμφίβολοι για απόψε, όπως και ο επιθετικός Εϊσα που χτύπησε πιο πρόσφατα.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Μπράντφορντ έχασε με 2-1 εκτός έδρας από την Εξετερ, παρόλο που προηγήθηκε με τον Ανγκόλ στο 11’. Αντεξε μέχρι τις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου, όταν και ισοφαρίστηκε από τον Ντιένγκ στο 51’, με τον Ρέι στο 80ο λεπτό να την «καταδικάζει» στην ήττα.

Μπράντφορντ Στατιστικά

*Εχει 11 σερί G/G (δες το στην Interwetten)

*Εχει οκτώ συνεχόμενους αγώνες με 2-3 γκολ.

*Εχει 9/12 G/G εντός έδρας στη σεζόν, 8/9 στο πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΚΟΛΤΣΕΣΤΕΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Και η Κόλτσεστερ αποκλείστηκε στο κύπελλο Αγγλίας, αν και αυτή έπαιξε κάποιες μέρες αργότερα και έχασε από ομάδα μεγαλύτερης κατηγορίας, την Γουίγκαν, με 1-2 εντός έδρας. Αυτή ήταν η πρώτη της ήττα έπειτα από τρεις αγώνες,. Μακριά από την έδρα της, σε αγώνες πρωταθλήματος, έχει τρεις σερί ήττες και δεν σκοράρει στους τέσσερις πιο πρόσφατους.

Είναι σχετικά χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα, στην 21η θέση του για την ακρίβεια, στο -3 από την σημερινή της αντίπαλο, αλλά με τέτοια διαφορά τερμάτων, που θα πρέπει να κερδίσει με τέσσερα γκολ διαφορά για να την προσπεράσει!

Παραμένουν εκτός λόγω τραυματισμών ο μέσος Μπιντλ, ο επιθετικός Νουμπλ και ο αμυντικός Γουέλτς – Χάγιες ενώ ο αμυντικός Ιστμαν είναι σε καραντίνα και αμφίβολη είναι η συμμετοχή του τερματοφύλακας της, Τζορτζ και του αμυντικού Τσαμαντέου που χτύπησε.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Κόλτσεστερ έχασε με 1-2 εντός έδρας από την Γουίγκαν, αν και ισοφάρισε στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου με τον Σίαρς το τέρμα που δέχθηκε από τον Λανγκ στο 24’, αλλά δεν είχε απάντηση στο δεύτερο γκολ του Λανγκ στο 75ο λεπτό.