*5/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Over 2,5

*3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με άσο στο πρώτο ημίχρονο

*Αήττητο οκτώ αγώνων τρέχει η Μπραν απέναντι στην Φρέντρικσταντ (7-1-0).

ΜΠΡΑΝ

Προηγούμενο ματς: Εντυπωσιακή επικράτηση με 2-4 στην έδρα της Τρόμσο για την πρεμιέρα. Πήρε προβάδισμα δύο τερμάτων στο πρώτο μέρος (17′, 22′), σφράγισε ουσιαστικά την νίκη της στις αρχές της επανάληψης (53′). Η γηπεδούχος μείωσε στο 65′, βρήκε γκολ στο 75′ αλλά στιγμές αργότερα έμεινε με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής. Παίζοντας με αριθμητικό πλεονέκτημα, βρήκε και τέταρτο γκολ στο 84′.

Εντυπωσιακή στην πρεμιέρα η Μπραν, κατάφερε να περάσει με εμφατικό σκορ από την έδρα της Τρόμσο και να μπει με τον καλύτερο τρόπο στην σεζόν. Κυριαρχική εμφάνιση μέχρι τα μισά της επανάληψης, τα χρειάστηκε στην συνέχεια και ήταν τυχερή που η αποβολή της αντιπάλου έκοψε την φορά στην τελευταία. Σε κάθε περίπτωση, κρατάει την τρομερή εικόνα που έδειξε επιθετικά και την ευχέρεια που έδειξε στο σκοράρισμα.

Πάντα τραυματίες οι πολύτιμοι Σάντρε, Πέντερσεν και Μίρε. Αμφίβολοι οι Σκάανες και Σόλντβετ, με τον τελευταίο να σκοράρει δις στην πρεμιέρα.

Μπραν Στατιστικά

*4/5 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Over 2,5

*3/4 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με goal/goal

ΦΡΕΝΤΡΙΚΣΤΑΝΤ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εύκολα με 0-2 από την Μπόντο Γκλιμτ εντός έδρας στην πρεμιέρα. Έμεινε πίσω στο σκορ στο 47′, ενώ τα πάντα κρίθηκαν με το δεύτερο γκολ των φιλοξενούμενων στο 70′.

Είχε το δυσκολότερο έργο από όλες στην πρεμιέρα, αφού φιλοξένησε την πρωταθλήτρια Μπόντο Γκλιμτ. Σε γιορτινή ατμόσφαιρα λόγω της ανόδου της, παρουσίασε ένα αμυντικό πρόσωπο. Άντεξε για ένα ημίχρονο στην πίεση των φιλοξενούμενων, ωστόσο με την εκκίνηση της επανάληψης έμεινε πίσω στο σκορ. Δεν άλλαξε ο ρυθμός και η εικόνα του αγώνα, στο ρελαντί είδε την Μπόντο να σκοράρει για δεύτερη φορά και κάπου εκεί όλα τελείωσαν.

Αντιμετωπίζει την δεύτερη της περσινής βαθμολογίας, το πρόγραμμα είναι πολύ δύσκολο στο ξεκίνημα. Δεν αναφέρονται αγωνιστικά προβλήματα.